Nieinwazyjne zabiegi na cellulit

Cellulit jest zmorą wielu kobiet – potrafi się pojawić już na młodym i szczupłym ciele, znacząco obniżając jego atrakcyjność, a wraz z nim poczucie własnej wartości i urody kobiet. Nic więc dziwnego, że jest to przypadłość, na którą szuka się różnorodnych rozwiązań. Jakie zabiegi na cellulit są skuteczne i nieinwazyjne?

Masaż tradycyjny

Tradycyjny masaż przy wykorzystaniu kosmetyków antycellulitowych jest jednym z najpopularniejszych zabiegów na cellulit. Rozpoczyna się od peelingu połączonego z masażem, następnie nakłada się na 20-30 minut maskę antycellulitową a w ostatnim kroku wykonuje masaż manualny lub bańką chińską.

Ten zabieg na cellulit jest najpopularniejszy, ponieważ jest stosunkowo tani, prosty i natychmiast daje efekt – skóra od razu wygląda gładko i jest dobrze nawilżona. Niestety zastosowanie ma tylko w początkowych fazach cellulitu, ponieważ w kolejnych efekt już nie jest tak dobry.

Masaż endermologie

Ten zabieg na cellulit nazywany jest inaczej masażem podciśnieniowym. Wykonuje się go specjalnym urządzeniem, które zasysa tkanki, tym samym walcząc z cellulitem. Zabieg ten jest bardzo skuteczny, ale niestety wymaga on powtarzania – trwałe i wyraźne efekty pojawiają się dopiero 15-20 zabiegach dwa razy na tydzień, co wiąże się z dość wysokim kosztem.

Zabieg ten jest szczególnie polecany przy długofalowej walce z cellulitem, natomiast jeśli jednorazowo potrzebny jest efekt na szybko, to lepiej sprawdzi się zwykły masaż

Ultradźwięki

Wśród zabiegów na cellulit coraz większa popularność zyskują ultradźwięki. Zabieg polega na wprawieniu w drgania tkanki tłuszczowej, a więc rozbiciu jej i usunięciu z organizmu w wyniku przemian metabolicznych.

Niestety jest to zabieg na cellulit, który dla uzyskania najlepszy efektów również musi być powtarzany (około 10 razy), a co za tym idzie jego koszty będą dość wysokie. Jednakże jest on polecany nawet przy zaawansowanych stadiach rozwoju cellulitu, ponieważ i z nimi doskonale sobie poradzi.

Masaż enedermologie i zastosowanie ultradźwięków to zabiegi na cellulit, które stosuje się również w miejscach bardziej nietypowych czy trudno umiejscowionych, ponieważ pozwalają one na bardzo precyzyjne usunięcie tkanki tłuszczowej.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here