skoki spadochronowe

Niezależnie od tego, czy poszukujemy ekstremalnego hobby, czy jednorazowej przygody, warto zastanowić się nad skokami spadochronowymi. Pokonanie obaw przed znaczną wysokością, spadanie, a na koniec delikatne opadanie z już otwartym spadochronem gwarantuje nam niezwykłe doznania. O czym warto wiedzieć, zanim zdecyduje się na skok ze spadochronem?

Jak należy się przygotować

Skoki spadochronowe to niesamowita okazja, zarówno jeśli chodzi o odczucie wiatru na skórze, kiedy spadamy ze znaczną prędkością, jak i jedyne w swoim rodzaju widoki. Taki skok umożliwia nam doświadczenie świata chyba najbliższe temu, jakie mają ptaki, zastrzyk adrenaliny i naprawdę niezapomniane doznania.

Tak naprawdę do skoku spadochronowego potrzebujemy jedynie odwagi i wygodnych ubrań. Przynajmniej wtedy, jeśli znajdziemy najpierw zaufanego instruktora spadochroniarstwa. Warto skorzystać z usług solidnej firmy i sprawdzić dokładnie, czy posiada wszystkie wymagane uprawnienia, z uwagi na bezpieczeństwo, ale także jakość przeżycia.

Lepiej w duecie

Pierwszy skok ze spadochronem najlepiej jest wykonać w tandemie z instruktorem. Umożliwia to skakanie nawet osobie zupełnie jeszcze niezaznajomionej z tematem. Większość firm, oprócz rzecz jasna spadochronu, udostępnia również ochronne gogle i kombinezon, w zależności od pogody.

Instruktor przed skokiem krótko wprowadzi nas w to, jak będzie wyglądał skok, upewni się, czy nie mamy żadnych medycznych przeciwwskazań i poleci zrelaksować się i podziwiać widoki. Skacząc w tandemie, nie potrzebujemy żadnego szczegółowego przeszkolenia. Warto pamiętać o spożyciu lekkiego posiłku jakiś czas, nie bezpośrednio, przed skokiem.

Skok spadochronowy krok po kroku

Kiedy już instruktor upewni się, że założyliśmy obuwie, które nie spadnie podczas skoku, pomoże nam założyć kombinezon i uprząż. W tym czasie samolot wzniesie się na wysokość 4000 metrów, co zajmuje około dziesięciu minut.

Pierwsza minuta skoku to pełen adrenaliny lot z zamkniętym spadochronem. z prędkością 200 kilometrów na godzinę. Na wysokości około 1500 metrów instruktor otworzy spadochron i rozpocznie się etap delikatnego szybowania i opadania, zakończony miękkim lądowaniem. Ostrzeżenie – skoki spadochronowe mogą być uzależniające!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here