patelnia granitowa opinie

Patelnia granitowa jest jedną z popularniejszych patelni kamiennych stosowanych w polskich domach i restauracjach. Jest naczyniem niezwykle trwałym i odpornym na uszkodzenia. Przyrządzane w niej potrawy mają wyjątkowe walory smakowe. Patelnia granitowa opinie ma bardzo dobre, zarówno wśród kucharzy amatorów jak i profesjonalistów. Jest naczyniem, w którym można przygotować bardzo zdrowe potrawy, bez użycia tłuszczu. Nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. To patelnia, które może służyć przez wiele lat. Patelnia z granitu prezentuje się okazale, utrzymana jest w ciemnej kolorystyce znakomicie pasują do kuchni urządzonych w klasyczny sposób. Choć tutaj zdania są podzielone, o czym niżej.

Patelnia granitowa opinie

Patelnia granitowa opinie negatywne ma tylko w zasadzie w jednym aspekcie. Chodzi o wygląd naczynia, które zdaniem wielu osób,  estetyką nie grzeszy. Wygląda dosyć topornie i staroświecko. Wielu amatorów gotowania to zniechęca ale dla innych stanowi to jednak swoisty walor. Cenią to zwłaszcza osoby, które stawiają na tradycyjny wystrój kuchni, w który patelnia granitowa wkomponowuje się wspaniale. To tyle jeśli chodzi o estetykę. W przypadku walorów użytkowych patelnia granitowa zbiera w zasadzie same pochwały.

Jest przede wszystkim naczyniem wyjątkowo trwałych. Wszelkie zarysowania czy odpryski są jej nieznane. Do mieszkania duszonych czy tez smażonych potrwa można bez obawy używać metalowych akcesoriów. Zwykle wraz z zakupem naczynia otrzymujemy od producenta nawet kilkuletnią gwarancję. Gorzej jest nieco z wytrzymałością na wahania temperatury. Granit nie znosi tego najlepiej. Patelnie wiec lepiej przed myciem nieco ostudzić. Nie można jej tez przesadnie przegrzewać. Niektóre modele posiadają wbudowany czujnik temperatury, który pozwala nam uchronić patelnię przed przegrzaniem.

Patelnia granitowa jest również wyposażana w powłokę non-stick. To sprawia, że smażone potrawy nie przywierają. Dlatego też używając ten rodzaj patelni nie musimy stosować tłuszczu. To świetne rozwiązanie dla przygotowywania różnych dietetycznych dań. Patelnie granitowe nie wpływają na smak przyrządzanych potraw i nie emitują do nich żadnych szkodliwych substancji.

Patelnie granitowe równomiernie rozprowadzają ciepło i szybko się nagrzewają. Niektóre modele są również przystosowane do użytkowania na płytach indukcyjnych. Rozpoznamy je po odpowiednim oznakowaniu umieszczanym przez producentów najczęściej na spodzie patelni.

Jak czyścić patelnię granitową?

Z racji tego, że potrawy nie przywierają do powierzchni patelni granitowe, do jej czyszczenia można używać słabszych detergentów. Naczynia te nadają się również do mycia przy użyciu zmywarki. Niektórzy zalecają po umyciu, przetarcie patelni papierowym ręcznikiem. Warto pamiętać aby rozgrzanego naczynia nie wystawiać na bezpośrednie działanie zimnej wody. Grozi to trwałym uszkodzeniem patelni. Musi ona przed myciem ostygnąć. Jeśli się do tego zastosujemy, będziemy mogli z niej korzystać przez wiele lat.

[Głosów:19    Średnia:2.9/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here