balustrady całoszklane

Balustrada jest niewątpliwie bardzo ważnym elementem, którego zadaniem jest zabezpieczenie schodów, balkonu i tarasu. Jeszcze nie tak dawno te, które wykonane są ze szkła, wykorzystywane były głównie w biurowcach, centrach handlowych czy urzędach. Jednakże w obecnych czasach bardzo często pojawiają się również w prywatnych domach.

Czym są balustrady całoszklane?

Balustrady całoszklane są nowoczesnymi elementami wykończenia wnętrz, które wykonane są ze szkła hartowanego. Wyróżnić możemy balustrady samonośne, balustrady na szynie oraz balustrady wykonane w stalowej ramie.

Balustrady samonośne wykonane są z pasów szkła i jest to rozwiązanie bardzo kosztowne. Balustrada na szynie jest niewątpliwie najczęściej wybieraną opcją. Bierze się to z tego, iż dosyć łatwo można ją zamontować. Kolejnym, chętnie stosowanym rozwiązaniem, jest wykorzystanie balustrad w stalowej ramie.

Zalety i wady szklanych balustrad

Jeśli mówimy o zaletach szklanych balustrad, musimy przede wszystkim wymienić ich wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Balustrady całoszklane są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także bardzo łatwo można je utrzymać w czystości. Optyczne powiększenie wnętrza oraz zapewnienie przepływu światła to kolejne zalety tego rozwiązania.

W przypadku wad, jakie można wymienić, jeśli mówimy o balustradach całoszklanych. najważniejszą jest wysoka cena. Ponadto balustrady ze szkła są ciężkie i przezroczyste co sprawia, iż nie zapewniają prywatności na tarasie czy na balkonie. Z jednej strony łatwo się je czyści, z drugiej jednak są bardzo podatne na zabrudzenia.

Ile kosztują balustrady całoszklane?

Jak już wcześniej zostało wspomniane, balustrady ze szkła są dosyć drogim rozwiązaniem. Jednakże z roku na rok rośnie zainteresowanie ich wykorzystaniem w prywatnych domach, nie wspominając już o centrach handlowych czy biurach.

Modele drewniane i stalowe, które wypełnione są szkłem, kosztują na dzień dzisiejszy około 1000 złotych wzwyż za mb. Niewątpliwie najdroższe są balustrady samonośne, za które przyjdzie nam zapłacić około 1500 złotych za mb.

Warto pamiętać, że źle zamontowana balustrada całoszklana będzie stanowić zagrożenie dla domowników, dlatego tez warto zatrudnić fachowców do jej montażu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Esglas

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here