Jak wybrać najlepszy kredyt?

0
997

Do lamusa odchodzą, a nawet skłonni jesteśmy powiedzieć, że już odeszły czasy, że o wyborze przez nas banku decydowały praktyki rodzinne czy odległość placówki od domu. Skoro mamy bank praktycznie pod domem to po co szukać gdzieś dalej. Moja mama od lat ma konto w tym banku, więc czego chcieć więcej. Nie przypomina wam to czegoś?

Co więcej, nie tylko coraz rzadziej praktykujemy takie rozwiązania, ale młode pokolenie wchodzące w dorosłość, nie bierze już nawet takich możliwości pod uwagę. Niezależnie czy chcemy założyć konto w banku czy wziąć kredyt najpierw sprawdzamy i weryfikujemy dostępne rozwiązania.

Od czego zacząć

Przede wszystkim Internet i idące za nim możliwości. Bardzo dużo rzeczy możemy zrobić samodzielnie, bez wychodzenia z domu, konieczności pytania o rady i szukania odpowiedzi u drugiej osoby. W przypadku kredytu gotówkowego opiewającego w granicach kilku-kilkunastu tysięcy złotych, powinniśmy poradzić sobie bez większych problemów, przy pomocy dostępnej w sieci porównywarki kredytów https://finanse.net.pl/ . W łatwy sposób i co najważniejsze w jednym miejscu, będziemy mogli porównać kilka wybranych opcji kredytowania. Za pomocą wskaźnika RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) zweryfikujemy, który kredyt będzie najtańszy. Przy niewysokich kredytach gotówkowych, na krótki i średni okres kredytowania, cena będzie bowiem najczęściej decydującą przesłanką przy wyborze. I najważniejsze – co do zasady, im niższe RRSO tym kredyt tańszy.

Jak wybrać najlepszy kredyt

O ile porównywarka kredytów jest świetnym rozwiązaniem przy niewysokich kwotach, o tyle przy długoterminowym kredycie na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat może nie być wystarczająca. Dlaczego? Jeśli decydujemy się przykładowo na kredyt hipoteczny w wysokości 500 tys. zł na 25 lat poza ceną powinniśmy zwrócić uwagę także na inne aspekty, takie jak ubezpieczenie, dodatkową ofertę banku w przypadku trudności ze spłatą (wakacje kredytowe, karencja w spłacie rat), rodzaj rat, które znacznie wpływają na cenę (równe, malejące), czy oczekiwania w stosunku do potencjalnego kredytobiorcy wnioskującego o tak wysoki kredyt. W tym momencie porównywarka może po prostu okazać się niewystarczająca. Samodzielnie, nie mając odpowiedniej wiedzy zwyczajnie marnujemy czas, a podpisując niekorzystną umowę, także pieniądze.

Dlatego w wielu przypadkach warto korzystać z profesjonalnej pomocy i doświadczenia doradców kredytowych nie związanych z żadnym bankiem https://finanse.net.pl/ . W ten sposób, jeszcze przed złożeniem wniosku dowiemy się jak poprawić swoją zdolność kredytową i w jakim banku mamy szansę na otrzymanie kredytu we wnioskowanej wysokości. Unikniemy zbędnych zapytań kredytowych, a tym samy nie przekreślimy swoich szans na kredyt bankowy. Co więcej, doradca kredytowy ma możliwość prowadzenia negocjacji z osobą decyzyjną w banku. Nie tylko zwiększa to nasze szanse na pozytywną decyzję, ale także na korzystniejsze warunki kredytowania, a co za tym idzie, tańszy kredyt. Będziemy mieli wsparcie aż do dnia spłaty ostatniej raty.

Skoro stawiane są przed nami takie możliwości, powinniśmy je wykorzystać i cieszyć się z dostosowanego do naszych potrzeb kredytu, a nie martwić się jak spłacimy zbyt wysoką ratę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here