PicoSure i tatuaż znika

Tatuaże z założenia są ozdobami na całe życie. Ich poziom przyjmuje już formy prawdziwego artyzmu – na ciele tworzy się nie tylko proste napisy, lecz także arcydzieła. Tatuaż może być również efektem wstydliwych porywów młodości lub braku umiejętności tatuażysty. Na szczęście wszystko można odwrócić.

Tatuaż od podstaw

Tatuaż jest jedną z form modyfikacji ciała, która polega na wprowadzeniu tuszu do skóry właściwej, zmieniając w ten sposób jej pigment. Początkowo tatuaże odnosiły się do obrzędów rytualnych wielu kultur, które były zarezerwowane tylko dla wybranych – najczęściej wojowników. Później, przez wiele dziesięcioleci, tatuaże kojarzyły się z subkulturą więzienną i światkiem przestępczym. Obecnie jednak tatuaż nie jest już postrzegany jako tabu. Warto jednak zapoznać się ze wcześniejszymi dokonaniami osoby, w której ręce się powierzamy, aby uniknąć wpadek.

Czasem tatuaż to pamiątka po młodzieńczym zakochaniu. Zdarza się jednak, że miłość przemija, a co z tatuażem?

Laser PicoSure usunie nie tylko tatuaż

Zdarza się, że chcemy całkiem pozbyć się modyfikacji ze swojej skóry. Jak to zrobić, zapytaliśmy ekspertów z warszawskiej Kliniki Miracki. „Jednym z najskuteczniejszych i niemal całkowicie bezbolesnych sposobów na usunięcie niechcianego tatuażu jest zabieg laserem PicoSure, który przyczynia się do wyblaknięcia i likwidacji dyskusyjnej ozdoby” – odpowiadają specjaliści. Laser wykorzystuje technologię bardzo krótkich, pikosekundowych impulsów świetlnych. W ten sposób urządzenie zmniejsza skalę nagrzania powierzchniowych warstw skóry i zapewnia większe bezpieczeństwo oraz minimalne efekty uboczne zabiegu. Wpływa to zresztą nie tylko na rezultaty, lecz także większy komfort pacjenta.

Skuteczność Lasera PicoSure została potwierdzona nie tylko w przypadku klasycznych tatuaży, lecz także np. makijażu permanentnego. Ponadto, osoby zmagające się z rozstępami czy bliznami potrądzikowymi powinny zastanowić się nad zabiegiem. Pikosekundowa wiązka światła laserowego, wchodząc w kontakt z niechcianą strukturą (barwnik tatuażu, bliznę czy znamię), zamienia się w energię kinetyczną. Powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć.

Widząc pierwsze zmarszczki wokół oczu, ust czy na szyi i dekolcie, wiele kobiet decyduje się na tradycyjne sposoby usuwania zmarszczek. Często na tym etapie są to metody zbyt inwazyjne. W tym przypadku również sprawdzi się laser PicoSure, który usunie pierwsze zmarszczki delikatnie. Więcej informacji na temat zabiegów laserem PicoSure można znaleźć na stronie internetowej Kliniki Miracki Warszawa.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here