Auschwitz Birkenau krakow

Odkryj jedno z najmroczniejszych miejsc Europy XX wieku, które zapisało się na kartach polskiej historii, a mianowicie Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau (Auschwitz-Birkenau Memorial and Museum), które stało się dla świata symbolem terroru i ludobójstwa utworzonego w połowie 1940 roku na przedmieściach Oświęcimia, który został włączony przez nazistów do Trzeciej Rzeszy. Na miejscu podczas wycieczki z doświadczonym przewodnikiem możesz zobaczyć budynki niesławnych obozów koncentracyjnych i pozostałości po strasznej historii.

Auschwitz krakow

Wyjazdy odbywają się ze stolicy Małopolski – Krakowa, by później przejechać do Oświęcimia w celu zbadania największego obozu koncentracyjnego w Polsce, który został zbudowany przez nazistów. Na miejscu polski przewodnik (jest możliwość również odbycia wycieczki w innych językach takich jak francuski, angielski czy niemiecki) oprowadzi zwiedzających po obozach pracy Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau, które położone są między sobą w odległości około 3 kilometrów.

Ten trzykilometrowy odcinek odwiedzający pokonują pieszo, gdyż również ma wartość historyczną. Jest to teren przyobozowy, na którym w dawnych czasach znajdowały się m.in. niemieckie zakłady przemysłowe, magazyny, biura czy zaplecze techniczne obozu, gdzie pracowali (i umierali) więźniowie. W tym miejscu znajdują się pozostałości po rampach i bocznicach kolejowych, na których przywożono pociągi z ludźmi, a esesmani dokonywali dzieła diabła.

Auschwitz tours

Chcąc poznać dogłębnie miejsce, które stało się ikoną Holokaustu niezbędne jest odwiedzenie obu tych części, a taki pobyt może trwać do 4 godzin. Dla zwiedzających do eksploracji udostępnione są tereny i większość obiektów byłych obozów.

Na miejscu znajdzie się czas na przerwę, by udać się później do na zwiedzanie Auschwitz I, aby zobaczyć niesławny znak „Arbeit Macht Frei” i niektóre budynki administracyjne, gdzie odbywały się istne horrory. Oglądanie komór gazowych, w których naziści urządzali ludobójstwo czy artefaktów takich jak włosy lalek po więźniach sprawią, że nie da się wyprzeć później z pamięci tego widoku.

Jest to pierwsze miejsce, gdzie został utworzony pierwszy obóz dla mężczyzn i kobiet oraz miały miejsce pierwsze eksperymenty uśmiercania „za pomocą” Cyklonu B. W tym miejscu również znajdowała się główna komenda obozu i większość biur żołnierzy SS.

Auschwitz-Birkenau Tour

W obozie Birkenau zostało wybudowany wiele urządzeń masowej zagłady, którymi wymordowano około miliona żydów. Blisko 300 w większości drewnianych baraków na ok. 200 hektarach spowodowało, że Birkenau był największym obozem koncentracyjnym, w którym przebywał ponad 100 tysięcy więźniów różnych nacji. Do dzisiaj zachowały się tam ruiny komór gazowych i przerażające kilometry obozowego ogrodzenia.

Dawkę historii można zobaczyć również odpłatnie w sali kinowej na piętnastominutowym filmie dokumentalnym, przedstawiającym początki wyzwolenia obozu.

Wycieczki do Auschwitz

Osoby, które będą zainteresowane zgłębienie wiedzy o obozach koncentracyjnych Auschwitz Birkenau będą miały taką okazje dzięki Międzynarodowemu Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście, które organizują na ten temat warsztaty, wykłady oraz semianaria.

Ceny wycieczki rozpoczynają się od 145 zł w czym jest zawarte :

  • Odbiór i powrót do hotelu,
  • Przejazd w dwie strony w klimatyzowanym mini-busie wraz z anglojęzycznym kierowcą,
  • Bilet wstępu i profesjonalny anglojęzycznym przewodnikiem,
  • Ubezpieczenie.

Po powrocie możesz cieszyć się spacerami po Starym Mieście lub dzielnicą żydowską Kazimierzu myśląc jeszcze długo o wrażeniach, jakie odczuwasz po przebytej dosyć mrocznej, aczkolwiek fascynującej wycieczce.

Źródło: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here