spinning
fot. pixabay.com

Spinning to bardzo modna forma aktywności, która cieszy się dużą popularnością zwłaszcza w Ameryce. W Polsce również coraz więcej osób decyduje się na to by ją uprawiać. Sprawdź dlaczego warto zdecydować się na spinning i jakie płyną z niego korzyści!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/spinning-trening-na-rowerach/

Spinning

To forma ćwiczeń na rowerze stacjonarnym, która jest uznawana za jedną z najbardziej energetycznych form aktywności. Rowery stacjonarne, które są wykorzystywane do spinningu wyglądają zupełnie inaczej niż te, które znasz z siłowni. Są one wzorowane na rowerach kolarskich, a miały docelowo służyć sportowcom do treningów poza sezonem.

Obecnie spinning jest w ofercie większości klubów fitness. A zajęcia te mają charakter wytrzymałościowy. To nie tylko trening, ale również świetna zabawa, gdyż spinning odbywa się w towarzystwie muzyki odpowiednio dobranej do instruktora. Muzyka również narzuca tempo jazdy.

Spinning to również ukształtowanie terenu, gdyż jedziesz raz po płaskiej powierzchni, a innym razem pedałujesz pod górę lub z górki. Dzięki temu trening jest urozmaicony i pełen wyzwań.

Korzyści spinningu

To trening, który zalicza się do sportów aerobowych, więc korzystnie wpływa na nasz układ oddechowo-krążeniowy. Regularnie uprawiany spinning poprawia kondycję fizyczną, a także wzmacnia odporność naszego organizmu. Dodatkowo pozwala zredukować cellulit oraz rozstępy.

Podczas treningu intensywnie pracują nogi, brzuch, biodra oraz pośladki, a dodatkowo ukrwienie tych partii powoduje, że skóra staje się znacznie jędrniejsza, a także elastyczniejsza. Ćwiczenia pozwalają również wzmocnić mięśnie oraz zrzucić zbędne kilogramy, a także modelować sylwetkę.

Spinning możesz uprawiać na siłowni, najlepiej pod okiem instruktora, który opracowuje dokładny zestaw interwałów, które zostaną dostosowane do poziomu twojej kondycji. Możesz również ćwiczyć spinning w domu, jednakże w tym celu potrzebujesz zakupić rower spinningowy oraz w dobry licznik, który pozwoli ci kontrolować dystans i spalone kalorie.

Przeczytaj też: http://mamaenter.pl/trening-spartakusa-o-chodzi/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here