Ashwagandha na uspokojenie

Chociaż może działać motywująco, stres w większości przypadków działa niekorzystnie, pogarszając twój nastrój czy obniżając samopoczucie psychofizyczne. Na szczęście istnieje wiele sposobów na walkę ze stresem, a z pomocą przychodzi sama Matka Natura.

Świetnym przykładem jest ashwagandha, znana także jako żeń-szeń indyjski. Roślina ta od tysięcy lat wykorzystywana jest w tradycji ajuwerdyjskiej, co zawdzięcza swoim wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju właściwościom.

Nie daj się stresowi

Stres towarzyszy nam każdego dnia i może wyraźnie obniżać komfort życia, pogarszać nastrój i wpływać negatywnie na nasze codzienne aktywności. Źródła stresu mogą być różne, począwszy od problemów w życiu prywatnym, przez nadmierną ilość pracy lub inne trudności zawodowe, aż po rozmaite sytuacje losowe.

Najlepszym sposobem na stres jest jego unikanie. Oczywiście znacznie trudniej zasadę tę wdrożyć w życie, dobrze jednak pamiętać, że wiele frapujących wydarzeń w rzeczywistości nie jest wartych aż takiej uwagi. Pamiętaj o tym zwłaszcza, gdy nie masz większego wpływu na to, co doświadczasz.

Unikanie stresu jest bardzo istotne, nie ulega jednak wątpliwości, że stres prędzej czy później dopadnie każdego z nas. Warto zatem wiedzieć, co zrobić, aby zniwelować jego negatywne skutki. A te mogą odbijać się w każdym aspekcie życia – począwszy od pracy zawodowej, kończąc na szeroko rozumianym życiu prywatnym.

Sposoby na stres

Zdrowy sen

W kontekście uspokojenia i walki ze stresem niezmiernie ważny jest zdrowy i wydajny sen. To w tym czasie organizm się regeneruje, by następnego dnia stawić czoła kolejnym wyzwaniom. Ashwagandha nie tylko niweluje stres, ale również ułatwia zasypianie. Możesz też zrobić sobie drzemkę w ciągu dnia lub oddać się biernemu relaksowi, który sprawia ci przyjemność, jak np. czytanie książki czy oglądanie filmu.

Dieta

Nie zapomnij przy tym o innych sposobach na stres. Bardzo pomocna jest m.in. zdrowa i zbilansowana dieta. Spożywaj różnorodne produkty bogate w witaminy i mikroelementy, jadłospis opcjonalnie uzupełnij o właściwe suplementy.

Ruch

Niezwykle istotna będzie także aktywność fizyczna. Nie musisz wykonywać profesjonalnych treningów, z powodzeniem wystarczą nawet półgodzinne spacery co drugi dzień, aby zachować odpowiednią formę ciała i ducha.

Ashwagandha na stres i uspokojenie

Ashwagandha, którą można też spotkać pod innymi nazwami, jak witania ospała czy żeń-szeń indyjski to roślina wykorzystywana w walce ze stresem. Jest składnikiem suplementów diety wspomagających budowanie odporności na stres.

Ashwagandha zmniejsza poczucie lęku i niepokoju, uspokaja, a do tego stabilizuje i poprawia nastrój. Ponadto żeń-szeń indyjski doskonale spisuje się np. podczas wytężonej pracy umysłowej czy intensywnej nauki.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here