włosy
fot.: pexels.com

Pomimo coraz szerszej oferty usług wykonywanych w salonach fryzjerskich, wiele kobiet nadal decyduje się na farbowanie włosów w domowym zaciszu. Jednym z głównych czynników takich decyzji są pieniądze. Jednak chociaż domowa koloryzacja włosów jest znacznie tańsza, to wymaga również podstawowych umiejętności. Jakich błędów należy unikać?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/prawidlowe-farbowanie-wlosow-jak-to-robic/

Błędy popełniane przy farbowaniu włosów

Chociaż koloryzacja włosów w domu wydaje się łatwa i przyjemna, to wcale taka nie jest. Kobiety nadal popełniają wiele podstawowych błędów, które mogą nieść za sobą bardzo negatywne skutki.

Warto zacząć od tego, że rzadko która kobieta wykonuje wcześniejszą próbę uczuleniową. Jest to szczególnie ważny etap wtedy, kiedy chce się zastosować nowy, jeszcze nieznany produkt. Kolejnym błędem jest nieprzestrzeganie zalecanego czasu koloryzacji. Niestety, panie bardzo często zmywają farbę przedwcześnie, przez co kolor jest nietrwały i nienasycony lub farba jest trzymana zbyt długo, co może doprowadzić do uszkodzenia struktury włosów.

Jednak największą zmorą każdego fryzjera jest nieprawidłowo dobrany kolor. Zalecane jest farbowanie włosów maksymalnie o dwa tony ciemniejsze lub jaśniejsze od koloru wyjściowego. Jeżeli chce się uzyskać z ciemnych włosów odcień blond, to zazwyczaj wymaga to kilkukrotnej koloryzacji.

Wizyta u profesjonalisty

Samodzielne farbowanie włosów nie jest dla wszystkich. Jeżeli uważasz, że informacje zawarte w instrukcji dołączonej do produktu Cię przerastają, to warto udać się na wizytę do profesjonalnego stylisty.

Jest to dobre rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko przy doborze pasującego do urody koloru włosów, ale również wtedy, kiedy są one bardzo zniszczone i wymagają delikatnego podejścia. Po wykonanej koloryzacji, fryzjer z pewnością nie odmówi także porady dotyczącej tego, jak pielęgnować włosy farbowane, aby ich kolor utrzymywał się dłużej.

Przeczytaj też: http://mamaenter.pl/najpotrzebniejsze-kosmetyki-pielegnacji/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here