Jak założyć Facebooka

Jak to mówią, kto nie jest na Facebooku, ten nie istnieje. Trudno nie oprzeć się dzisiaj temu wrażeniu. Planujesz poszerzyć swoje życie o media społecznościowe? Na szczęście nie jest to trudne. Oto kilka kroków niezbędnych do założenia profilu na najbardziej znanym portalu społecznościowym. Nie trzeba długo szukać formularza rejestracyjnego, gdyż znajduje się on już na stronie głównej. Od samego początku użytkownik jest prowadzony za rękę, gdyż informacje jak założyć Facebooka towarzyszą mu przy każdym kolejnym kroku.

Jak założyć Facebooka?

Jak założyć FacebookaW pierwszej kolejności należy wypełnić wspomniany formularz. Założenie konta wymaga podania kilku informacji osobistych, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, płeć. Należy wpisać także e-mail lub numer telefonu. Podanie tych informacji jest potrzebne do założenia potwierdzonego, unikatowego profilu a także po to, aby proponowane treści reklamowe były jak najbardziej dopasowane do użytkownika. Warto wspomnieć, że po rejestracji uzyskujemy dostęp do ustawień prywatności, w których możemy określić, co mają widzieć inni, a czego nie.

Każda osoba zakładająca konto powinna zapoznać się z regulaminem, który szczegółowo opisuje kwestie związane z użytkowaniem serwisu oraz prywatnością. Wysłanie swoich danych jest równoznaczne z akceptacją tego regulaminu. Jednak to nie koniec odpowiedzi na to, jak założyć Facebooka. Bardzo ważną częścią procesu jest wybór odpowiedniego hasła. Silne hasło pozwoli uchronić zawartość profilu, który zawiera nie tylko dane użytkownika, ale także przesłane zdjęcia, aktualności i relacje. Warto więc zadbać o jego unikatowość poprzez zawarcie w nim liczb i znaków specjalnych.

Po co podawać numer telefonu?

Podczas rejestracji Facebook poprosi użytkownika również o numer telefonu. Nie trzeba obawiać się o to, że nagle zaczniemy otrzymywać niechciane wiadomości. Podanie numeru telefonu pozwoli łatwiej odzyskać hasło w razie gdy o nim zapomnimy. Po formalnościach związanych z rejestracją czas zabrać się za opracowanie swojego profilu. Warto pamiętać, że sami mamy wpływ na to, co i komu udostępniamy. Zadbać można o to już na samym początku. Dzięki odpowiednim ustawieniom, bardziej osobiste rzeczy możemy udostępnić jedynie bliskim znajomym, te mniej osobiste także innym osobom.

Jako, że Facebook to portal społecznościowy, będziemy chcieli jak najszybciej pozapraszać znajomych na swój profil. Możemy dokonywać tego ręcznie, lub zaimportować z kontaktów e-mailowych czy telefonu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here