logistyka

Nie jest łatwo znaleźć idealny zawód dla siebie. Bardzo często po szkole średniej, stojąc przed wyborem uczelni wyższej i kierunku, w którym chcielibyśmy iść mam przed oczami zarazem wiele jak i niewiele dróg dla siebie. W końcu istnieje tyle różnych zawodów i skąd mamy wiedzieć czego właściwie chcemy od życia i co będzie dla nas najlepszym wyborem? Dziś jednak zajmiemy się zawodem logistyka. Być może ten artykuł będzie inspiracją dla Ciebie, jeśli nadal nie masz wybranej swojej ścieżki zawodowej. Jesteście ciekawi? Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-logistyka/ 

Na czym polega praca logistyka?

Praca logistyka obejmuje zagadnienia związane z: 

 • obsługą klienta, 
 • prognozowaniem popytu, 
 • kontrolowaniem zapasów, 
 • przepływem informacji, 
 • realizacją zamówień, 
 • transportem, 
 • składowaniem oraz wieloma innymi czynnikami. 

Zawód ten, jak widać składa się z wielu obowiązków, które należy ze sobą pogodzić. Z pewnością nie sprawdzi się on u kogoś, kto posiada problemy z organizacją swojego czasu lub zdarza mu się zapomnieć o wykonaniu jakiegoś zadania. Co to, to nie! Dobry logistyk musi posiadać głowę na karku. W tej dziedzinie bardzo ważna jest reguła 7W. Co ona oznacza? Jest to 7 czynników, a oto one: 

 1. Właściwy produkt.
 2. Właściwa ilość.
 3. Właściwy stan.
 4. Właściwe miejsce.
 5. Właściwy czas.
 6. Właściwy klient.
 7. Właściwa cena.

Czy logistyka to dobra ścieżka zawodowa?

Wybranie właściwej drogi dla siebie powinno być przede wszystkim przemyślane pod wieloma względami. Najważniejsze jest to, aby wybrać to, co się lubi. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę to czy ten zawód, który sobie obrałeś, jest przyszłościowy i opłacalny. W końcu każdy patrzy na taki aspekt. Kiedyś trzeba będzie przecież wyfrunąć z gniazda, a co za tym idzie, potrafić utrzymać się finansowo. Nie da się tego zrobić zarabiając niewiele. Kierujmy się więc sercem, ale i rozumem.

Zobacz też: http://mamaenter.pl/wyglada-praca-projektanta-mody/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here