czy warto pojechać do grecji
fot. Pexels.com

Malownicze wyspiarskie plaże, mitologiczne zakamarki, świeże owoce morza, feta i najlepsza oliwa – to tylko kilka charakterystycznych skojarzeń z Grecją dla wielu z nas. Czy warto pojechać na wakacje do tego słonecznego kraju? Co powinniśmy zwiedzić, będąc w Grecji?

Przeczytaj też: https://www.daysandplaces.pl/grecja-czy-warto-tam-leciec/

Jak dostać się do Grecji?

Do Grecji można się wybrać praktycznie każdym dostępnym środkiem lokomocji – samolotem, samochodem, pociągiem i statkiem. Loty do tego ciepłego kraju oferują praktycznie wszystkie większe porty lotnicze w Polsce. W zależności od tego skąd wystartujemy i gdzie wylądujemy, lot do Grecji może potrwać od 2,5 do 4 godzin, więc jest to najszybszy sposób na podróż. Do Grecji można również dostać się główną drogą przechodzącą między Europą a Azją. Wygodnie można też podróżować koleją, a także statkiem oceanicznym zatrzymującym się w wielu greckich portach przez cały rok.

Grecja – co warto zwiedzić?

Grecja to państwo rozbite w dużej części na prawie dwieście zamieszkałych wysp. Nasze zwiedzanie w dużej mierze zależy od tego, w którym miejscu kraju się znajdujemy. W tym artykule przedstawimy kilka ciekawych propozycji, które ma do zaoferowania cała Grecja.

  • Ateny – każdy, kto zdecyduje się na podróż do Grecji, powinien zwiedzić jej stolicę, w tym Akropol. Miasto stanowi kolebkę zachodniej cywilizacji i centrum mitologicznej historii.
  • Peloponez – historyczna kraina na południu kraju, gdzie można zwiedzić liczne świątynie i bizantyjskie kościoły oraz mykeńskie pałace i weneckie fortece.
  • Delfy – drugie po Akropolu miejsce popularne do zwiedzania ze względu na bogatą mitologiczną historię. Znajdują się tu m.in. ruiny antycznego sanktuarium Apollina oraz sanktuarium Ateny.
  • Przylądek Sunion – w tym miejscu znajdują się ruiny starożytnej świątyni greckiego boga morza – Posejdona.
  • Zagori – na terenie Zagori usytuowane są aż dwa parki narodowe oferujące najpiękniejsze widoki złożone z lasów, gór, rzek i tradycyjnych greckich wiosek z XVIII wieku. 

Zobacz także: http://mamaenter.pl/zawod-dziennikarz-warto-zajac-sie-dziennikarstwem/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here