Radca prawny a rozwód

Rozwód to wydarzenie stresujące, ale także wymagające wiedzy, zaangażowania i zdyscyplinowania, by przed sądem wykazać swe racje oraz osiągnąć upragnione cele. Dużą pomocą przy takiej sprawie może się okazać radca prawny. Dlaczego warto skorzystać z jego pomocy?

Czy warto zatrudnić radcę prawnego?

Wydawać by się mogło, że uzyskanie rozwodu jest sprawą prostą i szybką, ale wcale tak nie jest gdy w grę wchodzi podział majątku, opieka nad dziećmi czy też konieczności ustalenia winnego rozpadu związku. Trzeba pamiętać, że zadaniem radcy prawnego będzie czuwanie nad sprawą od strony przepisów. Może on podpowiedzieć rozwiązania prawne, z których można skorzystać.

Uświadomi on także jakie prawa mają strony sprawy. Dobry radca prawny i jego pomoc to znaczna oszczędność stresu i ogromna pomoc w walce o to, by rozwód zakończył się po myśli klienta. Co ważne, może on wesprzeć nie tylko prawnie, ale także emocjonalnie, na przykład pokazując szanse na wygraną oraz przewagę prawną nad drugą stroną.

Kiedy szczególnie warto skorzystać z pomocy radcy prawnego?

Niekiedy rozwód jest bezproblemowy, ponieważ strony zawierają porozumienie dotyczące wszystkich kwestii. Czasami jednak nie jest to takie proste, ponieważ w grę wchodzi ustalenie winnego rozpadu związku. Radca prawny pomoże wtedy na gruncie wykorzystania posiadanych dowodów.

Ponadto może chodzić także o ustalenie opieki nad dziećmi oraz alimenty nie tylko na pociechy, ale także stronę pokrzywdzoną. Nieraz strona niewinna nie zdaje sobie sprawy z tego, że może starać się o uzyskanie prawa do alimentów także dla siebie, jeżeli znacząco pogarsza się jej sytuacja życiowa. Szczególna pomoc radcy może być potrzebna gdy w rodzinie dochodziło do przemocy czy nadużywania alkoholu.

Co omówić z prawnikiem?

Radca, jak sama nazwa wskazuje, ma za zadanie udzielić porady prawnej, adekwatnej do indywidualnej sytuacji osób proszących o pomoc. Trzeba więc dokładnie nakreślić mu sytuację, nie zatajając niczego. Będzie trzeba zgłębić sprawę i dopasować do niej przepisy prawa. Dlatego każdy szczegół mający doprowadzić do uzyskania założonych celów jest ważny.

Radca pomoże także przygotować się do rozprawy, ponieważ bardzo dobrze zna jej przebieg. Podpowie, co mówić i jakie dowody przedstawić przed sądem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Aliant

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here