5 zasad bezpiecznego wyjeżdżania za granicę

Pierwszy wyjazd może być dla nas bardzo stresujący, dlatego tak ważne jest, by wiedzieć, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo. Przeszukując ogłoszenia należy kierować się kilkoma ważnymi zasadami, które pozwolą nam zminimalizować ryzyko niebezpieczeństw wynikających z wyjazdu za granicę do pracy oraz zwiększą nasz komfort psychiczny.

Sprawdzony pracodawca

Samodzielne szukanie ogłoszeń, nawet tych tylko legalnych, niekoniecznie jest dobrym pomysłem, szczególnie, gdy nie mamy w tej kwestii żadnego doświadczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług sprawdzonej i polecanej przez innych firmy, która zagwarantuje nam bezpieczeństwo, spokój, a w razie potrzeby – pomoc w sytuacjach kryzysowych. CareWork.pl dba o swoich zleceniobiorców na każdym etapie współpracy i co ważne – dobiera podopiecznego do naszych kwalifikacji i osobowości, dzięki czemu jest większe prawdopodobieństwo, że będziemy zadowoleni z wykonywanej pracy.

Dokumenty

Obowiązkiem jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego, zabrać ze sobą także paszport. Wśród zabranych dokumentów może przydać się też umowa i Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).

Legalna praca

Pod żadnym pozorem nie powinniśmy się decydować na zatrudnienie „na czarno”, nawet jeśli warunki oraz stawka wydają się o wiele bardziej kuszące. Osoby wybierające to rozwiązanie w żaden sposób nie są chronione przez prawo i bardzo często zostają oszukane przez przestępców. Pomijając jednak kwestie pieniędzy, największym zagrożeniem, szczególnie dla kobiet, jest zostanie ofiarą handlu ludźmi.

Dodatkowe ubezpieczenie

Przed podjęciem decyzji warto zorientować się, czy firma oferuje swoim pracownikom ubezpieczenie zdrowotne, wypadkowe, rentowe, chorobowe i czy odprowadza składki emerytalne, bowiem bycie opiekunem osoby starszej w Niemczech wlicza się do stażu emerytalnego. Dodatkowo bardzo przydatne są dodatkowe pakiety, które między innymi pokrywają koszty leczenia i zapewniają profesjonalną pomoc.

Kontakt z bliskimi

Przed wyjazdem za granicę powinniśmy zostawić naszym bliskim dokładny adres naszego pobytu, numer telefonu oraz opowiedzieć o tym, jaką pracę będziemy wykonywać. Dzięki temu będziemy mogli być w kontakcie, a w razie jakichkolwiek problemów, bliscy będą wiedzieć, gdzie nas szukać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here