pierwsza randka

Dobre pierwsze wrażenie wpływa na dalszą relację pomiędzy kobietą a mężczyzną. Jest szczególnie ważne podczas pierwszej randki, kiedy chcemy szczególnie dobrze wypaść, a towarzyszy nam stres. Na dobre wrażenie składa się wygląd, umiejętność prowadzenia rozmowy i naturalność.

1. Wygląd na pierwszej randce

Aby wywrzeć dobre wrażenie na pierwszej randce, powinniśmy zadbać o ubranie i akcesoria. Z badań wynika, że jeżeli aparycja człowieka wzbudza w drugiej osobie zaufanie, to kontakty układają się pomyślnie. Strój nie powinien być przebraniem, ale musi być schludny i estetyczny. Kobiety najczęściej wybierają małą czarną, ale wybór kreacji powinien być uzależniony od miejsca randki. Ważne są również zadbane, ułożone włosy i czyste paznokcie. Warto postawić na naturalność i swobodę, zrezygnować z wyszukanych stylizacji i mocnego makijażu.

2. Przed randką wprowadź się w dobry nastrój

Nie warto wychodzić na spotkanie, gdy humor nam nie dopisuje, ponieważ nie wpłynie to korzystnie na wywołane wrażenie. W czasie spotkania z nową osobą złe samopoczucie może przybrać na sile, o czym mówi mowa ciała. Narzekanie także nie jest wskazane. Osoby, które wszystko krytykują, nie są pozytywnie odbierane. Jeśli jednak nie mamy możliwości zmiany terminu spotkania, możemy wcześniej próbować złagodzić napięcie technikami relaksacyjnymi: kąpielą z dodatkiem olejku, słuchaniem muzyki, medytacją.

Istnieje mnóstwo poradników na temat tego, jak powinna przebiegać pierwsza randka i na czym polega udany flirt. Jest jednak sporo punktów, o których trzeba pamiętać jako zakazanych – jeśli chcesz wywrzeć dobre wrażenie na swojej randce, nigdy tego nie rób.

jak się zachować na pierwszej randce

3. Czego nie robić na pierwszej randce

1. Spóźnianie się – to fatalne wejście i gwarantuje, że druga osoba zaczyna być poirytowana. Nie wie, czy powinna już pisać smsa, dopominać się o spotkanie, a może to jej wina i pomyliła lokale? Tyle stresu już na początku. Jeśli naprawdę nie możesz uniknąć spóźnienia, uprzedź o tym czekającą na ciebie osobę i bardzo, bardzo ją przeproś.

2. Nieuprzejmość wobec kelnera – nic tak nie świadczy o nerwowości i drażliwości jak nieuprzejme traktowanie kelnera. Jeśli faktycznie jest tak tragiczny, powiedz, co według ciebie jest nie do zaakceptowania, ale powstrzymaj się od bycia niegrzecznym.

3. Niezadawanie pytań – pytania świadczą o zaangażowaniu. Jeśli nie pytasz o nic drugiej osoby, będzie myślała, że nie jest dla ciebie interesująca i… sama też szybko straci zainteresowanie. Jeśli nie zadajesz pytań, bo cechuje cię nieśmiałość, przygotuj sobie wcześniej listę.

4. Historia medyczna – pierwsza randka to nie jest dobry moment na to, by opowiadać o swoich problemach skórnych, wrzodach czy kolonoskopii. Na pewno trudno prowadzić flirt wokół takich tematów. Zostaw to na późniejsze spotkania. Chyba, że przychodzisz z zagipsowaną ręką – wtedy pewnie druga osoba sama o nią zapyta.

5. Mówienie o byłych – jeśli druga osoba nie zapytała cię wprost, nie prowadź monologów o byłym chłopaku czy dziewczynie. W przeciwnym razie sprawisz wrażenie osoby, która jeszcze nie ruszyła dalej po poprzednim związku. Gdy to pytanie padnie, też się nie rozwódź nad tym – delikatnie i grzecznie zmień temat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here