Jaki zawód wybrać?

Mnóstwo młodych ludzi już pod koniec nauczania w szkole gimnazjalnej a najpóźniej na samym początku szkoły średniej zaczyna wstępnie myśleć o swojej przyszłości zawodowej. Zaczynają się rozmyślenia jak będzie wyglądała przyszłość, czy warto uczyć się bardzo dobrze i spróbować zdobyć wyższe wykształcenie, a może lepiej zdobyć jakąś praktyczną umiejętność? Nauka w szkole kończy się nieubłaganie, jedni idą na studia i odwlekają z zadaniem sobie tego pytania a inni gdy już dostają świadectwa zakończenia szkoły zadają sobie to ważne pytanie jaki zawód wybrać?

Jaki zawód wybrać?

Jaki zawód wybrać?Możliwości na rynku pracy aktualnie jest całe mnóstwo. Mamy rynek pracownika co sprzyja w poszukiwaniu pracy, nawet osoby, które nie zdobyły średniego doświadczenia nie są na przegranych pozycjach. Oferty pracy się mnożą, pracodawcy mają realne problemy żeby obsadzać swoje stanowiska pracy. Jest to niewątpliwie bardzo dobra informacja dla wszystkich młodych osób które wchodzą na rynek pracy. Nie tylko dla nich jest to dobra informacja, osoby starsze również, tak jak i wszyscy korzystają na rynku pracownika. Prawda jest taka, że korzystają na tym wszystkie grupy społeczne, pracujące. A pracodawcy dwoją się i troją jak zachęcić potencjalnych pracowników właśnie do siebie. Niestety nie zawsze zachętą są zarobki. Należy zawsze w rozmowie o pracę z pracodawcą dokładnie zapytać się jak wygląda płaca, jak wygląda system premiowania. Nie ma sensu wybierać pierwszej lepszej pracy. Jeszcze nie tak dawno, bo 10 lat temu to pracodawcy mieli olbrzymią przewagę – było olbrzymie bezrobocie. Mnóstwo ludzi aplikowało na jedno stanowisko pracy a chlebodawca sobie mógł wybierać.

Dziś sytuacja jest lepsza, na pewno zdrowsza. Każda osoba która realnie chce pracować tę pracę znajdzie. Dziś pracodawcy wystawiają ogłoszenia o prace, nie ważne, czy biurową, czy fizyczną – muszą czekać. Nie ma chętnych.

Przy wybieraniu zawodu warto się dobrze zastanowić. W pracy spędzamy mnóstwo czasu. Na pewno warto postawić na pracę w której będziemy, choć w niewielkim stopniu, czuli się komfortowo. Można umówić się na trzy spotkania w ciągu jednego dnia, każde oczywiście o innej godzinie i wieczorem podjąć decyzję o tym, gdzie nam podobało się najlepiej, gdzie warunki są najlepsze? Warto to dobrze przeanalizować i zadbać o to, aby wybrać dobrą pracę i móc w niej spędzić jakiś czas, aby zadbać o swoje CV. Warto być lojalnym, dobrym i rzetelnym pracownikiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here