Jak zrobić mema?

Internet jako bardzo rozbudowana sieć, gwarantuje nam szereg możliwości. Jedną z nich jest rozrywka, to właśnie na niej skupia się najwięcej użytkowników sieci. Istnieje wiele stron internetowych, które skupiają się na żartach. Są one napisanie tak jak te żarty, które znamy od zawsze, albo w formie mema. Mem, czyli obrazek z napisem, gdzie całość oczywiście ma być zabawna. Zatem już wiadomo jak zrobić mema. Widnieją one na tę chwilę w całej sieci i nie ma możliwości uniknięcia ich. Są bardzo popularne i wszystko wskazuje na to, że nikomu się nie nudzą, stały się swego rodzaju modą, a nawet stylem porozumiewania się z innymi.

Na pierwszy rzut oka wydaje się to bardzo proste, ale takie nie jest

W pierwszej kolejności trzeba się zastanowić z czego chcemy się śmiać. Dopiero wtedy możemy wybrać do tego odpowiedni obrazek. Zdarzają się ilustracje, bądź zdjęcia popularnych osób, które pasują do pewnego rodzaju żartu i wtedy można je wykorzystać. Następnie wybieramy treść. Od łagodnej treści, przez lekko zabawne anegdoty po bardzo czarny humor. W dzisiejszym świecie jest to wszystko akceptowane o ile jest żartem, o ile jest memem.

Jak zrobić mema?

Jak zrobić mema?Memy pojawiają się wszędzie i prawie każdy próbuje teraz je robić. Uważajmy jakie dodajemy zdjęcia, bo my też możemy stać się memem. Przecież to obrazek lub zdjęcie jest główną częścią mema a dodanie tekstu to już żaden wysiłek. Memy trafiają na Facebooka, na Instagram, wysyłane są wiadomościach prywatnych. Posiadają dedykowane strony. Istnieją nawet strony, które tworzą odpowiednią czcionkę i rozmiar dla mema. Wystarczy czasami tylko wpisać tekst, bo obrazki są już gotowe. Następnie możemy pobrać naszego nowego mema i gotowe. Nagle stajemy się najzabawniejszą osobą w sieci. Niestety na tym popularności się nie zyskuje. Nie są to eleganckie fotografie lub zapierające dech w piersiach obrazy, aby ktoś zapytał czyje to dzieło. Memy znikają w sieci i pojawiają się, a autorzy zazwyczaj nie są znani.

Trzeba pogodzić się z tym, że w sieci ciężko o prawa autorskie zwłaszcza z memem, gdzie używane przez nas zdjęcia, również do nas nie należą. Trzeba pamiętać, że jest to forma żartu i nie wolno wyrządzać w ten sposób krzywdy, więc nie używajmy do tego nie swoich zdjęć, a zwłaszcza zdjęć przyjaciół. Polecam wybierać grafikę, która nikogo nie rani oraz żarty na odpowiednim poziomie. Kiedy przesadzimy z żartem niestety możemy wypaść gorzej niż tego chcieliśmy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here