Jak wyszczuplić uda?

Wiele spośród kobiet narzeka na defekt sylwetki, jakim są uda nieproporcjonalnie zbudowane do reszty figury. Problem ten jest znamienny dla damskiej części społeczeństwa, ponieważ to kobiety o wiele częściej niż mężczyźni, mają poważne trudności z zrzuceniem z tej partii ciała nadprogramowej ilości tłuszczu. Każdy ludzki organizm jest inny i reaguje na inne bodźce, jednak już dawno przestało być jakąkolwiek tajemnicą to, że aby osiągnąć wymarzony efekt szczupłych ud, należy działać kompleksowo. Jak wyszczuplić uda? Na to pytanie można odpowiedzieć analizując poszczególne elementy codziennego życia, jakimi są między innymi dieta, aktywność fizyczna, regeneracja organizmu oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji ciała. Można próbować wyszczuplić uda stosując się tylko do jednej, wybranej kategorii, jednak efekt będzie szybszy, jeżeli zastosuje się działania kompleksowe. Wówczas już po kilku tygodniach można będzie gołym okiem zobaczyć różnicę w budowie ud, a twardym dowodem na skuteczność podjętych działań niech będą zgubione centymetry w tej partii ciała.

Odpowiednia dieta na szczupłe uda

Odpowiednia dieta na szczupłe udaKażdy, kto myśli, że znajdzie w tym miejscu złote przepisy kulinarne będące gwarantem szczupłych ud jest w dużym błędzie. Nie ma takiej potrawy, dzięki której dałoby się zgubić tkankę tłuszczową tylko i wyłącznie z ud. Nie oznacza to jednak tego, że można sobie dowolnie folgować w kwestii diety. Kluczem do zgrabnej sylwetki, a tym samym do szczupłych ud, jest odpowiednio skomponowana dieta i właściwy bilans kaloryczny dostosowany do potrzeb konkretnego organizmu.

Ujemny bilans kaloryczny

Redukcja wagi wspomagana dietą będzie możliwa jedynie wówczas, jeżeli zastosuje się ujemny bilans kaloryczny. W skrócie, chodzi o to, aby przyjmować nieco mniej kalorii każdego dnia, w stosunku do ogólnego zapotrzebowania organizmu. Należy jednak komponować posiłki w granicach rozsądku. Ucięcie z dziennego zapotrzebowania połowy kalorii nie przyspieszy znacznie procesu odchudzania, a jedynie doprowadzi do wyniszczenia organizmu i efektu jo-jo. W tym miejscu warto pokusić się o gratkę dla łasuchów – jeżeli ktoś lubi jeść, to nie musi drastycznie zmniejszać porcji, zamiast tego może zwiększyć dawkę aktywności fizycznej.

Jak się zdrowo odżywiać?

Szczupłe uda, wąska talia i płaski brzuch są domeną osób, które zdrowo się odżywiają. Stosowanie drakońskich diet mija się z celem – często nie przynoszą spodziewanych rezultatów, za to skutecznie obciążają psychikę i powodują gorsze samopoczucie. Warto dokładnie przemyśleć swój codzienny jadłospis i wyeliminować z niego na dobre napoje słodzone, fast-foody, potrawy przyrządzane z dużą ilością tłuszczu oraz tłuste mięsa.

Regularne nawadnianie organizmu

Organizm człowieka w sposób automatyczny broni się przed odwodnieniem, zatrzymując wodę. Skutkiem tego może być tak zwany cellulit wodny odkładający się w okolicy ud, a także opuchlizna. Najlepszym sposobem na pozbycie się tych dolegliwości, a tym samym na wyszczuplenie ud, jest regularne picie wody. Mała podpowiedź dla zapominalskich – dostępne są bezpłatne aplikacje na telefony komórkowe oraz tablety, które w określonych porach wysyłają przypomnienie o konieczności uzupełnienia płynów w organizmie.

Jak wyszczuplić uda – Ćwiczenia

Jak wyszczuplić uda - ĆwiczeniaCzym jednak byłaby sama dieta bez odpowiedniej dawki aktywności fizycznej? Wypracowanie smukłych ud można znacznie przyspieszyć stosując regularny trening. Bardzo dobre efekty przynoszą ćwiczenia cardio, które przyspieszają przemianę materii w organizmie i korzystnie wpływają na spalanie tkanki tłuszczowej. Szczupłe uda będą efektem regularnego biegania, jazdy na rowerze czy też pływania. Oczywiście, intensywność treningu musi być dopasowana do wydolności organizmu, w przeciwnym razie szybko pojawią się nieprzyjemne kontuzje.

Regeneracja po wysiłku

Chcąc uniknąć niechcianych kontuzji, należy pamiętać nie tylko o odpowiedniej intensywności ćwiczeń, ale także o regeneracji. Doskonale w tym przypadku sprawdzą się masaże, a także sauna czy rolowanie mięśni. Te drobne przyjemności nie tylko korzystnie wpłyną na regenerację, poprawią samopoczucie, ale przede wszystkim sprawią, że uda staną się smuklejsze.

Kosmetyki w walce o szczupłe uda

Dieta, trening i regeneracja powinny być uzupełnione stosowaniem odpowiednich kosmetyków wyszczuplających, które pomogą wygrać walkę z cellulitem i nadmierną ilością tkanki tłuszczowej gromadzącej się na udach. Na rynku dostępne są dedykowane produkty dla pań w każdym wieku. Warto czytać etykiety i postawić na te kosmetyki, które sprawdzą się najlepiej. Kofeina, guarana czy wyciągi z alg, to składniki przyspieszające modelowanie kształtu ud. Pełna kuracja powinna zawierać dobrze dobrany preparat do mycia, a także peeling oraz balsam po kąpieli. Ciekawą propozycją mogą także okazać się wyszczuplające zabiegi kosmetyczne, oferowane zarówno w gabinetach kosmetycznych jak i w centrach odnowy biologicznej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here