Jak zrobić aniołka

Wielkimi krokami nadchodzą Święta Bożego Narodzenia, czas w którym lubimy dekorować nasze mieszkania pięknymi ozdobami. Najwięcej radości sprawiają te wykonane własnoręcznie. Piękne wieńce adwentowe, ozdoby choinkowe, bombki gwiazdki i aniołki.

Jak zrobić aniołka na choinkę?

Jak zrobić aniołka na choinkę?Możemy zrobić pięknego aniołka z koralików, wystarczy kilka transparentnych koralików nawlec na cieniutki giętki drucik i wygiąć go w trójkątny kształt. Jako główkę doczepiamy większy biały koralik, a skrzydła wykonujemy z metalizowanego drucika, które możemy kupić w przeróżnych kolorach. Możemy też wykonać aniołka z materiału, wystarczy kwadratowy kawałek białego materiału, styropianowa kulka i sznurek. Styropian owijamy materiałem, zawiązujemy sznurkiem i prawie gotowe. Z papieru wycinamy skrzydła i przyszywamy, bądź przyklejamy klejem na gorąco. Z włóczki, bądź sznurka możemy zrobić naszemu aniołkowi włosy. Śliczny aniołek na choinkę gotowy.

A może aniołek z patyczków po lodach?

Łatwy do wykonania, będzie świetnym przedświątecznym zadaniem dla dzieci. Potrzebne będzie tylko kilka patyczków do lodów na sukienkę, ręce i nogi anioła, oraz główka i skrzydełka wycięte z tektury. Sukienkę z patyczków malujemy i ozdabiamy według własnego uznania. Można wykonać też papierowego anioła. Wszystkie elementy wycinamy z papieru. Kwadratowy kawałek papieru zwijamy w formie stożka, tworząc sukienkę, doklejamy wyciętą wcześniej głowę i skrzydełka. Ozdabiamy brokatem i pisakami metalizującymi. Można łatwo znaleźć gotowe szablony do wydrukowania, aby nasze aniołki były idealne. Aniołka na choinkę możemy wykonać też z żołędzi. Potrzebny jest: żołądź z czapeczką, koralik i kolorowy listek. Doklejamy koralik jako głowę i umieszczamy na nim kapelusik. Doklejamy jeszcze tylko skrzydełka z kolorowych liści i niezwykły malutki aniołek gotowy. Dla trwałości możemy użyć sztucznego listka, a wszystko skleić klejem na gorąco. Osoby, które potrafią szydełkować, mogą wyczarować pięknego koronkowego aniołka na szydełku.

Inne ozdoby świąteczne

Piękne ozdoby na choinkę zrobimy z suszonych owoców. Powieszone obok bombek i cukierków będą wyglądać bardzo efektownie, dodatkowo podkreślając świąteczne zapachy. Idealnie nadadzą się suszone plastry pomarańczy, jabłka i cynamon. Możemy też ozdobić naszą choinkę samodzielnie wypiekanymi piernikami. Dodatkowo z piernika możemy wyczarować piękny piernikowy domek, idealną ozdobę świątecznego stołu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here