Z internetu korzystamy praktycznie wszyscy. Nie ma dziś chyba osoby, która choć w minimalnym stopniu nie posługiwałaby się internetem. Własne konto na Facebooku mają nawet osiemdziesięciolatkowie, którzy chcą mieć kontakt z dawnymi znajomymi i mieszkającą daleko rodziną. A posiadanie poczty internetowej i własnej strony jest niemal wymogiem dla każdego, nawet prowadzącego własną, jednoosobową działalność przedsiębiorcy. Jedną z najbardziej irytujących kwestii w internecie są wyskakujące okienka. W tym artykule przeczytasz o tym, jak zablokować wyskakujące okienka.

Jak korzystamy z internetu?

jak zablokować wyskakujące okienkaPodobnie bywa gdy chodzi o popularny Skype. Wiele osób decyduje się na zainstalowanie Skype i korzystanie z niego dopiero, gdy ktoś bliski wyjeżdża gdzieś daleko, chociażby do pracy za granicę. Naturalnie istnieją telefony, jednak rozmowa telefoniczna kosztuje, a tymczasem za pomocą Skype można rozmawiać z sobą bez dodatkowych opłat, podobnie jak przez Messengera.Dla wielu, zwłaszcza starszych osób, możliwość rozmowy twarzą w twarz z bliskimi, mieszkającymi lub pracującymi daleko jest czymś wartym zmierzenia się z najnowszą technologią.

Młodzi użytkownicy internetu z kolei wolą korzystać z kont na Instagramie, Pintereście czy Twitterze. Na każdym z internetowych portali można spotkać znane osoby, które w ten sposób dbają o kontakt z fanami czy wyborcami. Nowe technologie to nowe sposoby by dotrzeć do interesujących nas ludzi. Wie o tym chociażby Papież Franciszek, który ćwierkając na Twitterze dociera ze swoimi słowami do wielu młodych ludzi.

Wiedza z internetu

Kolejnym sposobem, w jaki korzystamy dziś z potęgi internetu jest nauka i zdobywanie nowych informacji. Niezliczone kursy internetowe, zarówno płatne jak i darmowe pozwalają nie tylko na zdobywanie nowych umiejętności zawodowych nierzadko potwierdzonych odpowiednim certyfikatem, ale także na doskonalenie kompetencji miękkich czy naukę języka. Wiele osób zresztą uczyniło z prowadzenia internetowych kursów swoją pracę. Bywalcy internetu doskonale znają chociażby Olę Budzyńską, czyli Panią Swojego Czasu, czy też Joannę Glogazę i jej kurs „Jak założyć własną markę odzieżową”. A z kolei osoby zainteresowane rozwojem osobistym często bywają na stronie lifearchitect.pl.

Odpowiedni sprzęt

Naturalnie aby móc korzystać z internetu trzeba mieć do tego odpowiednie narzędzia. Komputer stacjonarny lub laptop, tablet czy smartfon – każde z tych urządzeń pozwala na połączenie się z internetem i korzystanie z jego możliwości. Wystarczy internet w smartfonie, albo też ruter pozwalający połączyć się z internetową siecią z domowego komputera i już możemy cieszyć się dostępem do całego wirtualnego świata. Czasem tylko coś w korzystaniu z tego dostępu przeszkadza.

Jak zablokować wyskakujące okienka?

No właśnie. Przeszkody i niebezpieczeństwa napotykane w internecie. Jest ich wiele, na szczęście z większością można sobie poradzić nawet nie będąc informatykiem. Wystarczy odrobina rozsądku i może trochę pomocy kogoś, kto podpowie jakie programy warto zainstalować. Dobry antywirus na przykład pomoże ustrzec się przez wirusami komputerowymi czy atakami hakerów. Naturalnie jeśli komputer nie miał zainstalowanego oprogramowania antywirusowego to może się okazać, że np. zamiast strony na którą chcemy wejść odwiedzamy zupełnie inną. Wtedy może się okazać konieczne odwiedzenie informatyka, który pokaże nam jak zablokować wyskakujące okienka i zainstalować program antywirusowy, który ustrzeże nas w przyszłości przed takimi i innymi niespodziankami.

Jak korzystać z internetu z rozsądkiem?

jak zablokować wyskakujące okienkaZ kolei przed kradzieżą danych możemy się uchronić sami, wystarczy, że będziemy korzystać z komputera i internetu z rozsądkiem. Odpowiednio skomplikowane hasła, które jest inne do każdego odwiedzanego przez nas serwisu jest podstawą tego, by nikt nie zdołał się na nasze konto włamać. Oczywiście pamiętać należy, by swoich danych, zwłaszcza tych fizycznych, jak adres zamieszkania, PESEL czy numer i seria dowodu osobistego nie podawać przypadkowo poznanym osobom. Ale równie ważne jest, aby chronić swoje wirtualne dane. Pamiętać należy, że zapisywanie w przeglądarce hasła i loginu sprawia, że hakerowi łatwiej jest te dane uzyskać, a następnie np. włamać się na nasze konto bankowe i pozbawić nas naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Również trzymanie obok komputera kartki z zapisanymi loginami i hasłami nie jest dobrym pomysłem, bo ryzykujemy, że dostaną się one w niepożądane ręce.

Dziecko a internet

Powyższe uwagi dla wielu osób są naturalne i oczywiste, niestety są też ludzie, którzy korzystają wszędzie z tego samego, prostego do odgadnięcia hasła, czyli chociażby swojego nazwiska połączonego z datą urodzenia. Jeszcze trudniej jest, jeśli z dobrodziejstw internetu korzysta dziecko. Dzieci, zwłaszcza te młodsze są bardzo ufne i często podają swoje dane obcym, poznanym w sieci. Dlatego warto, aby na komputerze z którego korzysta dziecko rodzice zainstalowali filtry rodzicielskie. Nie zastąpi to rozmowy z dzieckiem na temat zagrożeń w internecie i tego co i gdzie może pisać, jednak pozwoli ustrzec małego człowieka chociażby przed nierozważnym wejściem na strony erotyczne. Pamiętajmy, nowe technologie, w tym również internet są dla ludzi, jednak należy korzystać z nich z rozsądkiem .

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here