Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Dobry wygląd to bardzo ważna kwestia dla wielu osób, bez względu na płeć czy wiek. Jak wiadomo krąży powszechne przekonanie, że „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. W związku z tym wiele osób naprawdę bierze to sobie do serca i dostaje niemal obsesji na punkcie swojego wyglądu. Kult ciała, to obecnie problem, z jakim boryka się wiele osób. Przede wszystkim chodzi tutaj o zgrabne, wysportowane ciało, jak i również poprawę wszelkiego rodzaju niedoskonałości, z jakimi oczywiście boryka się każdy z nas. Oczywistym jest, że nie ma ludzi idealnych i każdy może powiedzieć o swoich kompleksach. Jedni uskarżają się na zbyt duży nos, inni na odstające uszy, inni na zbyt rzadkie włosy. A jeszcze inni na krępą posturę ciała. Ile ludzi na świecie – tyle kompleksów rzecz jasna, tylko jak się okazuje, nie każdy potrafi sobie z tym radzić.

Media społecznościowe napędzają modę na bycie pięknym

Media społecznościowe napędzają modę na bycie pięknymKliniki medycyny estetycznej pękają w szwach. Są osoby, które naprawdę tych operacji potrzebują, bo przykładowo ich przypadłość utrudnia im codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Są też osoby, które popadają w obsesję na punkcie swojego wyglądu, w związku z czym, stawiają sobie za cel poprawienie niemal każdej części ciała, ostatecznie wpadając w uzależnienie od operacji plastycznych, co niestety kończy się fatalnie. Jak się okazuje, cały ten mechanizm jest napędzany przez media społecznościowe, w których pojawiają się „idealnie” wyglądające osoby wygłaszające przemówienia, o tym że każdy może wyglądać idealnie. Że nie istnieją żadne ograniczenia. W związku z czym wiele osób daje się w to wciągnąć, nie biorąc pod uwagę, że każdy człowiek jest inny, a co najważniejsze każdy ma inne geny, w związku z czym przy takich samych ćwiczeniach i dietach, nie osiągniemy identycznych efektów. W praktyce powoduje to tylko rozczarowanie i popadanie w depresję przez osoby, którym nie udaje się wyglądać tak idealnie, jak ich ulubiona celebrytka.

Makijaż permanentny

Kolejnym krokiem, w stronę idealnego wyglądu jest makijaż permanentny. Na czym on właściwie polega? Otóż na tym, że pod skórę wprowadzany jest barwnik, który ma za zadanie na okres około dwóch lat, zwolnić kobiety z konieczności wykonywania codziennego makijażu. Między innymi dotyczy to makijażu ust, powiek oraz brwi. Zabieg taki nie jest tani. Jednak możemy dzięki niemu osiągnąć wymarzony efekt i być zawsze pięknie pomalowanymi.

Każda kobieta pragnie mieć piękne rzęsy

Każda kobieta pragnie mieć piękne rzęsyKolejnym elementem, który często jest poprawiany przez kobiety, to rzęsy. Która kobieta, nie chciałaby mieć rzęs jak wachlarze, dokładnie takich jak ma modelka w reklamie maskary do rzęs? Wszystkie by chciały, ale wiedzą jednocześnie, że sam tusz do rzęs im nie pomoże. Jest oczywiście na to rada – przedłużenie rzęs. Jak się okazuje, możemy podwoić ilość naszych rzęs, albo nawet i potroić. Jak to zrobić? Otóż udać się do kosmetyczki, która zajmuje się przedłużaniem rzęs. W zależności od tego, jaki efekt będzie pożądany, taką ilość rzęs kosmetyczka nam doczepi. Nazywa się to metodą 1:1 – w przypadku, kiedy na jedną naszą rzęsę, przypada jedna sztuczna, 2:1 – kiedy na jedną naszą rzęsę przypadają dwie sztuczne oraz analogicznie 3:1, kiedy na jedną naszą rzęsę, przypadają 3 sztuczne. Pamiętajmy jednak o tym, żeby nie przesadzić ze skalą, ponieważ wówczas będzie wyglądało to bardzo sztucznie, a dodatkowo obciążymy powiekę.

Oczywiście w przypadku doczepiania tudzież przedłużania rzęs, musimy się liczyć ze sporym wydatkiem oraz obowiązkiem, jaki będzie na nas ciążyć, ponieważ rzęsy należy uzupełniać mniej więcej co trzy tygodnie, gdyż wypadają one wtedy, kiedy kończy się cykl życia naszej naturalnej rzęsy. Wiele kobiet, wiedząc ile kosztuje profesjonalne przedłużanie rzęs, rezygnuje z tej przyjemności i wybiera samodzielne doklejanie rzęs. Jak się zatem to odbywa?

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Otóż udają się do drogerii, gdzie zakupują sztuczne rzęsy, a następnie same sobie je doczepiają. I tutaj pojawia się pytanie, jak przykleić sztuczne rzęsy? Otóż jest to bardzo łatwe, ponieważ w zestawie ze sztucznymi rzęsami, dostaniemy również klej, w związku z czym wystarczy posmarować tym klejem miejsce, którym będziemy przykładać rzęsy do powieki, następnie przyłożyć do linii rzęs, chwile przytrzymać, a następnie poczekać aż klej wyschnie. Po upływie tego czasu, który zapewne podany jest w instrukcji zamieszczonej na opakowaniu, możemy przejść do wykonywania makijażu. Niesamowicie ważnym jest, aby nie przyklejać rzęs codziennie, a jedynie okazjonalnie, ponieważ nie jest to zdrowy zabieg dla skóry naszych powiek, jak i rzęs oraz samych oczu. Pamiętajmy o tym, że oczywiście wszystko jest dla ludzi, jednak zachowajmy umiar, aby sobie po prostu nie zaszkodzić. Jak wiadomo, każdy człowiek chce wyglądać atrakcyjnie, jednak nie dajmy się zwariować. Nie zatraćmy się w naszym wyglądzie bez reszty, pamiętajmy o tym, że poza doskonałym ciałem i ubiorem, mamy w sobie również dużo ważniejsze wartości, które należy pielęgnować. Gdyż one również powodują, że stajemy się pięknymi ludźmi w oczach innych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here