działka budowlana

Działka budowlana jest marzeniem wielu osób. Dzięki niej jesteśmy w stanie spełnić swoje marzenia dotyczące budowy własnego domu. Przy jej wyborze musimy wziąć pod uwagę wiele różnych czynników. Z pewnością wiedzą coś o tym osoby, które starało się już wybudować dom, jednak na drodze stawało im wiele problemów. Spora część z nich wynikała działki, a dokładnie i na to, że na wybudowanie domu nie pozwalał plan zagospodarowania przestrzennego. 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/dzialka-budowlana-na-co-zwrocic-uwage/ 

Co jest ważne przy wyborze działki? 

Wybierając działkę pod budowę domu powinniśmy wziąć pod uwagę różne parametry. Jest to niezwykle ważne do tego, abyśmy mieli pewność, że na takiej działce faktycznie możemy postawić dom swoich marzeń. Jednym z najważniejszych parametrów jest Kształt działki. Nie może być ona zbyt wąska, ani zbyt płytka. Stawiając dom musimy też zachować odpowiednią odległość od granicy działki. Powierzchnia budowy również jest ważne. Na niektórych działkach wynosi ona przykładowo 35%, a na innych zaledwie 25$)%. Najlepszym wyborem będzie Działka kwadratowa lub prostokątna, w której boki nie będą krótsze, niż 20 m długości. 

Topografia i orientacja działki 

Kolejnymi parametrami przy wyborze działki są topografia i orientacja. Przed wyborem miejsca dla siebie, warto jest zajrzeć na Geoportal, gdzie można łatwo sprawdzić topografię terenu wybranego miejsca. Równie ważna jest orientacja działki, zwłaszcza kiedy zamierzamy założyć przydomowy ogród. Najbardziej korzystny będzie wtedy usytuowanie go od południa lub zachodu. Wejście do domu oraz pomieszczenia gospodarczego najlepiej usytuować po stronie północnej. 

Uzbrojenie działki budowlanej 

Działka budowlana, którą chcemy zabudować musi być uzbrojona. Oznacza to, że muszą być do niej doprowadzone media takie jak prąd, woda, gaz, kanalizacja czy przyłącze telefoniczne. Jest to niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Kiedy taka działka nie posiada takich udogodnień, będziemy musieli ponieść koszty ich doprowadzenia. Może to znacznie wydłużyć czas oczekiwania na budowę. Przyłączenie wszystkich mediów może potrwać od roku wzwyż. Warto jest więc sprawdzić, czy wszystko co niezbędne do życia codziennego będzie przyłączone. 

Zobacz też: http://mamaenter.pl/daja-kursy-jezykowe-warto-nich-skorzystac/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here