Zabawki dla 2 latka

Wybór zabawek dla 2 latka nie jest tak prostym zadaniem, jakby się mogło wydawać. Choć na rynku dostępnych jest bardzo dużo różnorodnych produktów, to czasami ciężko jest zdecydować, który będzie najlepszy dla maluszka. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając zabawki dla 2 latka?

Zabawki edukacyjne dla 2 latków

Czasami wchodząc do sklepu, rodzic spontanicznie kupuje jakąś zabawkę, którą dziecko interesuje się jedynie przez chwilę, a potem odstawią ją w kąt. Nie każdy przedmiot jest w stanie zainteresować dziecko. Przede wszystkim zabawki muszą być dobrane nie pod względem płci, ale upodobań czy temperamentu maluszka. Najważniejszym wyznacznikiem jest wiek, gdyż to od niego uzależnione są umiejętności i potrzeby. Należy pamiętać o tym, aby podczas zakupów sprawdzić, dla jakiego wieku jest dedykowana dana rzecz. Nie ma co kupować na potem, gdyż zbyt skomplikowana zabawka może zniechęcić dziecko, a zbyt prosty przedmiot może być po prostu nudny i nieatrakcyjny. Ciekawą propozycją są zabawki, które rosną wraz z dzieckiem. Co to dokładnie oznacza? Mianowicie, że można je rozbudowywać, a poziom trudności jest regulowany. Znakomicie sprawdzają się zabawki edukacyjne dla 2 latków, które rozwijają logiczne myślenie i zdolności dziecka.

Zabawki edukacyjne dla 2 latków

Zabawki dla 2 latka dziewczynki i chłopca

Rodzice bardzo często wybierają zabawki pod względem płci dziecka. Jednak maluchy potrafią zaskoczyć i bardziej dziewczynce pasuje zabawa samochodzikami niż lalkami. Trzeba dać dziecku możliwość zabawy tym, co je interesuje. Każdy przecież jest ciekawski i chce poznawać cały otaczający go świat. Producenci oferują uniwersalne zabawki, które są w pełni wartościowe dla chłopców i dla dziewczynek. Zabawki powinny być dobrane pod względem temperamentu malucha. Jeśli pociecha jest samotnikiem, to klocki znakomicie sprawdzą się do zabawy, gdyż maluch może samodzielnie się nimi bawić przez wiele godzin. Dla żywiołowych dzieci trzeba wybrać zabawki, które pozwolą uwolnić im nadmiar energii. Idealne będą zabawki sportowe dla 2 latków, takie jak hulajnogi czy rowerki. Małe dzieci mają nieco odmienne upodobania niż dorośli. Zabawka, która dorosłej osobie wydaje się brzydka, dla dziecka może być najpiękniejsza na świecie. W kwestii designu warto zaufać ekspertom, którzy zaprojektowali dany produkt, wiedząc, że przypadnie on do gustu najmłodszym.

Bezpieczne zabawki dla 2 latka

Bezpieczne zabawki dla 2 latka

Bez względu na to, czy wybierane są zabawki dla 2 latka dziewczynki, czy 2 latka chłopca, zabawki muszą być bezpieczne. Każdy produkt musi spełniać wymogi bezpieczeństwa. Przede wszystkim chodzi o to, aby zabawki nie były wykonane z materiałów zawierających szkodliwe substancje. 2 latek wszystkiego chce spróbować i także zabawka prędzej czy później wyląduje w buzi, dlatego nie powinna ona zawierać także małych elementów, które mogą zostać połknięte. Również należy zwrócić uwagę na ostre krawędzie i niedoróbki, które mogą skaleczyć malucha. Atesty i certyfikaty znajdujące się na opakowaniu wskazują, że produkt jest zgodny z obowiązującymi normami i dopuszczony do obrotu na terenie Polski. Najlepiej postawić na produkty wykonane z naturalnych lub ekologicznych materiałów.

Zabawki interaktywne i sensoryczne dla 2 latka

Dziecko przez zabawę powinno się uczyć. Producenci oferują szeroką gamę zabawek edukacyjnych, kreatywnych i interaktywnych, które rozwijają zdolności i edukują. Zabawki sensoryczne dla 2 latka mają za zadanie stymulować rozwój umysłowy i fizyczny, skupiając się na zmysłach dziecka. Zabawki interaktywne dla 2 latka uczą logicznego myślenia i sprawiają, że dziecko poznaje kształty, kolory czy dźwięki. Bardzo popularne są kreatywne zabawki, które mają wiele zastosowań. Zestaw małego majsterkowicza, kuchnia czy zestaw ogrodnika pobudzają wyobraźnię i pozwalają wczuć się dziecku w jakąś rolę. Maluchy uwielbiają zabawę w piaskownicy i w basenie, dlatego musi mieć on zestaw zabawek, które przydadzą się podczas zabawy w piasku i w wodzie. Foremki, łopatka, wiaderko i konewka to podstawowy ekwipunek na plaży podczas wakacji.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here