rekawiczki hybrydowe

Ochrona dłoni przed bakteriami czy wirusami jest bardzo ważna. W trosce o bezpieczeństwo swoje i pacjenta warto stosować zabezpieczenie przed roznoszeniem patogenów, kontaktem z materiałami skażonymi biologicznie czy wydzielinami fizjologicznymi. Najlepszym sposobem będzie używanie odpowiednich rękawiczek ochronnych.

Zastosowanie rękawiczek hybrydowych

Rękawiczki jednorazowe służą przede wszystkim do unikania zagrożeń biologicznych czy chemicznych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na nasze zdrowie czy stan naszej skóry. Wiele substancji chemicznych jest drażniących i może powodować uszkodzenie naskórka.
Tak samo wygląda sytuacja w przypadku personelu medycznego mającego kontakt z pacjentami. Rekawiczki hybrydowe chronią zarówno medyków, jak i chorych przed ewentualnym zagrożeniem.

Rekawiczki hybrydowe – co to takiego?

Głównie znane nam są rękawiczki nitrylowe lub winylowe. Czym zatem wyróżniają się te hybrydowe? Mogą być one wykonane poprzez połączenie ze sobą obu wcześniej wymienionych materiałów bądź zrobione będą z tworzywa termoplastycznego. Taka innowacja niesie za sobą szereg różnych zalet w ich stosowaniu.
Pierwszą z nich jest wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne i substancje chemiczne oraz zmniejszone ryzyko wystąpienia alergii. Dzięki połączeniu właściwości nitrylu i winylu uzyskany zostaje materiał nie tylko o wysokiej trwałości, ale również taki, który będzie dobry dla alergików. Rekawiczki hybrydowe wykonane z TPE, nie posiadają w swoim składzie lateksu, który może uczulić wiele osób. Jest to też materiał ekologiczny, dzięki czemu kupując taki produkt, dbamy o środowisko.

Cechy rękawiczek hybrydowych

Powierzchnia takich rękawiczek jest matowa, dzięki czemu przedmioty trzymane w dłoni nie wyślizgują się z niej. Są odporne na pęknięcia i ścieranie. Najczęściej wewnątrz pokryte są specjalną substancją – poliuretanem, który ułatwia zakładanie i zdejmowanie rękawic. Przed ich nałożeniem nie jest konieczne osuszanie rąk.
Posiadają one uniwersalny kształt – pasują i na lewą i na prawą dłoń. Są elastyczne i idealnie dopasowują się do kształtu dłoni. Rękawiczki hybrydowe są również tańsze niż rękawiczki nitrylowe czy winylowe. Nie zawierają szkodliwych ftalanów, które mogłyby wywoływać podrażnienia.

Rękawiczki hybrydowe dostępne są w ofercie Grupa Anmar

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here