Wczasy w Chorwacji - słoneczny raj, tak blisko Polski

Wczasy w Chorwacji to od dłuższego już czasu bardzo popularna forma spędzania urlopu i letnich dni przez Polaków.

Dlaczego wczasy w Chorwacji cieszą się tak dużą popularnością? Kraj ten swoją różnorodnością potrafi zaspokoić gusta wielu zainteresowanych. W swojej ofercie ma do zaproponowania min. długie wybrzeża z plażami, słońce, które gwarantuje udany wypoczynek, ciepłe morze, w którym można kąpać się do woli. Turyści, którzy w czasie wakacji lubią poznawać historię i tradycję odwiedzanych miejsc również znajdą tutaj dla siebie wiele atrakcji i zabytków do zwiedzania. Nie można też zapomnieć o amatorach górskich wędrówek, ponieważ w Chorwacji czekają na nich szlaki pełne niezapomnianych widoków.

Zdecydowanie większa część turystów planuje spędzić wczasy w Chorwacji w lipcu i sierpniu, aby móc nacieszyć się kryształowo czystą wodą, zaznać kąpieli słonecznych i po prostu odpoczywać na plaży. W tych miesiącach panują w Chorwacji wysokie temperatury, słupki rtęci na termometrach nie schodzą poniżej 30 stopni. Dla osób, którym nie zależy na upalnym klimacie i nie chcą spędzać wakacji wśród tłumu innych turystów na pewno lepszym rozwiązaniem na udane wczasy w Chorwacji będzie zawitanie tam przed lub po sezonie. W czerwcu lub wrześniu można równie wspaniale spędzić czas, a liczba wczasowiczów jest na pewno o wiele mniejsza.Szczególnie jeśli zależy nam na zwiedzaniu zabytków w miastach lub uprawianiu górskiej turystyki.

Jako często odwiedzane miejsce przez turystów spragnionych wspaniałych wakacji na pewno można zaliczyć Makarską. Jest ona głównym ośrodkiem Riwiery Makarskiej. Znaleźć tam można wiele plaży pokrytych drobnymi kamyczkami i piaskiem, fantastyczne zatoczki oraz promenady, którymi warto spacerować w czasie ciepłych, letnich wieczorów. Miasto to umiejscowione jest u podnóży najwyższego szczytu gór Biokovo, dlatego czas można tam spędzić zarówno wygrzewając się na plaży, jak i organizując wycieczki górskie.

Będąc w Chorwacji warto też zwiedzić miasto o nazwie Split. Jest ono uznawane za centrum regionu Dalmacji. Prowadzą z niego liczne drogi morskie i lądowe do innych turystycznych miejscowości w regionie. Miasto to może się pochwalić ponad 1700 letnią tradycją, znajdują się w nim niezliczone ilości zabytków archeologicznych, historycznych i kulturalnych. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje znany Pałac Dioklecjana, który stanowi część dziedzictwa UNESCO. Przepych jaki panuje w pałacu widoczny jest po surowcach z jakich został wykonany jak również po jego rozmiarach. Budowa całego kompleksu zamkowego zajęła 10 lat.

Planując wczasy w Chorwacji warto już wcześniej zrobić miejsce w walizce, aby na pamiątkę przywieźć kilka drobnostek z tego słonecznego kraju. Jako wspomnienie pięknych dni na pewno świetnie sprawdzą się wyroby rzemiosła regionalnego tj.: pięknie haftowane obrusy czy swetry lub chorwackie szkło i ceramika. Do walizki warto też włożyć kilka butelek chorwackiego wina lub rakiję, sprzedawaną najlepiej na przydrożnym straganie lub ryneczku.

weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here