Jak powinien być urządzony pokój dziecka?

Pokój dziecięcy to szczególna przestrzeń. Oprócz warunków pomieszczenia, podczas aranżacji pokoju dziecięcego powinno się brać pod uwagę osobiste preferencje i zainteresowania dziecka.

W swoim pokoju dziecko będzie spędzać najwięcej czasu. Dziecko poczuje się swobodnie tylko w pomieszczeniu, które ma przyjazną atmosferę i odzwierciedla ich indywidualizm.
Warto zadać nie tylko o dobór odpowiednich sprzętów, ale i dekoracje oraz akcesoria, które nadadzą wnętrzu klimatu.

Pokój dziecka, jakie powinien mieć strefy?

Strefa snu, w tej sferze dziecko powinno odpoczywać i porządnie się wysypiać. Podstawą jest komfortowe i wygodne łóżko, materacem o dobrej jakości. Odpowiednie łóżko to dobre samopoczucie, zdrowy wypoczynek oraz prawidłowy rozwój fizyczny dziecka.

Stojąc przed wyborem łóżka dziecięcego, należy wziąć pod uwagę jego wiek. Jeżeli pokój jest niewielki, a dzieci jest dwójka, najlepszym rozwiązaniem jest łóżko piętrowe.
W pokoju dziecięcym należy pamiętać również o dobrym oświetleniu. Najlepszym będzie światło naturalne. Dodatkowo nad łóżkiem można zamontować lampkę nocną.

Pokój dziecka, jak urządzić?

Strefa zabawy, jest strefą przeznaczoną do spędzania wolnego czasu. Należy pamiętać, że w tej strefie szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na to, żeby w łatwy i szybki sposób można było zadbać o porządek. W tej strefie zamieszkają wszystkie ulubione zabawki dziecka. Aby szybko doprowadzić do porządku pokój, po zabawie dziecka, należy zakupić komodę z szufladami, skrzynię na zabawki i różne koszyki. Dzięki temu łatwiej zachowamy porządek.

Dodatkowe meble to sofa i pufy lub krzesełka. Ostatnio modnym dodatkiem do pokoju dziecięcego stał się również wiszący fotel. Dziecko będzie miało ogromną frajdę, podczas korzystania z niego.

Strefa nauki, tutaj liczą się ergonomiczne meble. Najlepszym wyborem są meble regulowane, wtedy jesteśmy w stanie dopasować biurko i krzesło do rosnącego dziecka.
Miejsce nauki powinno być dobrze oświetlone, dlatego biurko należy ustawić prostopadle do źródła promieni słonecznych. Wtedy wykorzystamy światło naturalne.

Jeżeli chodzi o lampkę na biurko, zasada jest taka, że powinna znajdować się po prawej stronie w przypadku dziecka leworęcznego, a po lewej stronie w przypadku dziecka praworęcznego. Prawidłowa odległość światła od punktu, który chcemy oświetlić to 35 cm.

Przeczytaj też: http://mamaenter.pl/zabawki-gry-dla-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here