Jak przestać jeść słodycze

Słodycze i żywność zawierająca dużo cukru może wydawać się bardzo uzależniająca i trudna do ograniczenia, jeśli po raz pierwszy wszedłeś w błędne koło, gdzie jesz dużo słodyczy. Cukier zawiera dużo energii (kalorii), ale nie zawiera witamin, minerałów i błonnika. Właśnie dlatego ważne jest, aby starać się ograniczyć spożycie pokarmów zawierających duże ilości cukru, takie jak słodycze, czekoladki, słodkie jogurty, lody, słodkie bułki, ciasta i batoniki Jedzenie zbyt dużo pokarmów ubogich w składniki odżywcze spowoduje, że zastępują one bardziej pożywne pokarmy, których organizm potrzebuje, które są bogate w witaminy, minerały, błonnik i zdrowe tłuszcze. Może to powodować brak równowagi w ciele.

Jak przestać jeść słodycze?

Jak przestać jeść słodyczeWażne jest, aby jeść regularnie tzn. 3-4 główne posiłki (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, kolacja) i 1-2 małe przekąski. Lepiej zjeść kilka mniejszych posiłków niż kilka dużych. Spalanie staje się bardziej skuteczne, jeśli spożywasz posiłki regularnie. Jeśli z góry mamy zaplanowany konkretny jadłospis na każdy dzień, łatwiej jest także uniknąć pokus w postaci słodyczy. Warto pomyśleć nad tym, żeby posiłki były urozmaicone, a jeśli tak bardzo kochasz słodycze, to w miejscu na małą przekąskę, zjedz jakiś owoc. Dieta powinna być zróżnicowana, to znaczy powinna zawierać trochę wszystkiego, ale najlepiej wybrać:

  • Ciemne produkty zbożowe (np. razowy chleb, płatki zbożowe z najmniejszym cukrem
  • Chude produkty mleczne (np. chude mleko, twaróg, niskotłuszczowe jogurty z minimalną zawartością cukru, żółty ser)
  • Chude mięso (np. gotowana/wędzona szynka, indyk, kurczak lub polędwica)
  • Ryby i produkty rybne zarówno na obiad, jak i jako obkład (makrela w pomidorach, tuńczyk, paluszki krabowe itp.)
  • 2 owoce i 3 warzywa dziennie. Warzywa mogą być użyte zarówno na obiad, jak i zjedzone jako popołudniowa przekąska.

Stopniowe ograniczanie spożycia słodyczy

Ponadto staraj się spowolnić przyjmowanie słodkich pokarmów. Każdego dnia możesz ustawić sobie małe cele. Na przykład, jeśli masz potrzebę zjedzenia czekolady każdego dnia, zacznij od zakupu mniejszej czekolady. W niektóre dni możesz spróbować zastąpić czekoladę owocem lub warzywem. Z biegiem czasu powinieneś ograniczyć spożycie przekąsek i słodyczy z dużo większą łatwością niż na samym początku. Jeśli jednak wciąż będzie ci to sprawiało problem, staraj się poszukać zdrowych zamienników swoich ulubionych słodkości. Na przykład, zamiast kupić nutellę, możesz ją zrobić sam z awokado, banana i trochę kakaa. Będzie równie smaczna, a o ile zdrowsza.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here