jak przenieść aplikacje na karte sd

Smartfony są dzisiaj bardzo dużym ułatwieniem, ponieważ dzięki nim możemy w szybki i prosty sposób skontaktować się z drugą osobą. Niezależnie od tego czy jesteśmy w kraju, czy też za granicą, to z pomocą dodatkowych funkcji możemy korzystać zarówno z połączeń, wiadomości, jak i z internetu. Takie opcje są często niezbędne w podróży, gdyż dzięki nim odnajdziemy się w każdym miejscu. Pomoże nam w tym nie tylko nawigacja, ale także informacje, które możemy znaleźć w sieci. Wystarczy wejść we wbudowaną na telefonie przeglądarkę i wyszukać interesujące nas frazy. Aby nie zapchać pamięci telefonu warto korzystać z karty sd. Jak przenieść aplikacje na karte sd? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Aplikacje na smartfonie

jak przenieść aplikacje na karte sdPo zakupie nowego modelu telefonu na pewno zauważymy, że w menu widnieje kilka pomocnych aplikacji. Większość z nich nie możemy usunąć, ponieważ znajdują się one na stałe na naszym smartfonie. Są to zazwyczaj podstawowe funkcje, które mają ułatwiać nam codzienne czynności i urozmaicać rozrywkę. Wśród najprostszych aplikacji znajdziemy muzykę, galerię zdjęć, internet, kalendarz, kalkulator i inne pliki. Istnieje także jeszcze jedna ważna ikona, dzięki której pobierzemy inne, przydatne opcje. Jest to zazwyczaj sklep, w którym znajdziemy mnóstwo aplikacji, stworzone zarówno przez firmy, znane marki i sieci, ale także przez innych użytkowników. W takim miejscu znajdziemy znajdziemy wiele pomocnych rzeczy jak na przykład słownik, rozkład autobusów w danym regionie, czy też aplikację do konta bankowego. Różnorodność opcji sprawia, że każdy może zyskać dodatkowe funkcje, dzięki którym świetnie odnajdzie się w swoim telefonie.

Jak przenieść aplikacje na karte sd?

Smartfony posiadają zazwyczaj niewielką pamięć wbudowaną. Warto zakupić dodatkowo kartę pamięci, która umożliwi nam instalację większej ilości dodatków. Pamiętajmy jednak, że aplikacje, które znajdują się już od początku na telefonie, nie mogą zazwyczaj zostać w żaden sposób zmienione. Jak przenieść aplikacje na karte sd? Taka możliwość istnieje dla programów, które sami ściągnęliśmy z dostępnego sklepu. Wystarczy wejść w ustawienia, następnie w zakładkę „aplikacje” i z dostępnej listy wybrać interesującą nas pozycję. W tym momencie wyświetli nam się dodatkowa opcja, jaką jest „przenieś na kartę SD”. Większość programów umożliwia taką zmianę, jednak są wyjątki. W niektórych modelach telefonu wybrane aplikacje nie mogą zostać zainstalowane na dodatkową pamięć. Jeżeli jednak taka opcja widnieje, warto z niej skorzystać, ponieważ dzięki temu zwolnimy trochę miejsca w pamięci wbudowanej. Taki zabieg często przyspieszy działanie telefonu, a także sprawimy, że zostanie nieco więcej miejsca na podstawowe funkcje.

Pamiętajmy, że często nawet zdjęcia i filmy, który robimy, z czasem zbierają się w galerii i zajmują dużo przestrzeni. W większości przypadków również możemy przenieść interesujące nas materiały na kartę pamięci. Jak to zrobić? Należy wejść w galerię, zaznaczyć zdjęcia, a następnie kliknąć zakładkę „więcej”, w której znajdziemy możliwość przeniesienia do innego albumu. W tym kroku musimy już tylko znaleźć folder, który znajduje się na dodatkowej pamięci. Gdy wybierzemy miejsce, gdzie mają zostać umieszczone zdjęcia, to system zajmie się przerzucaniem wszystkich wybranych przez nas plików. Może to trochę potrwać szczególnie wtedy, gdy posiadamy naprawdę dużo propozycji. Najwięcej miejsca zajmują oczywiście filmy i animacje, dlatego warto pilnować ilość miejsca na telefonie. W ustawieniach możemy w każdym momencie sprawdzić jakie aplikacje posiadamy, a przy tym dowiedzieć się czegoś więcej o stanie pamięci.

Karta sd

jak przenieść aplikacje na karte sdDzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy cieszyć się nie tylko większą ilością wybranych aplikacji na telefonie, ale także zrobimy więcej zdjęć i zachowamy najważniejsze pliki. Warto zakupić kartę SD już na samym początku użytkowania nowego telefonu, ponieważ z czasem może okazać się, że nie możemy zainstalować potrzebnej nam aplikacji. W takim wypadku musimy usuwać mniej ważne propozycje i zastępować je nowszymi. Nie jest to jednak rozwiązanie na dłuższą metę, ponieważ często potrzebujemy kilka programów, a żadnego z nich nie chcemy usuwać. Warto zatem zakupić dodatki, dzięki którym zyskamy pamięć i będziemy mogli cieszyć się aplikacjami w każdym miejscu.

Funkcjonalność smartfonów

Smartfony są idealną opcją dla młodzieży, a także dla dorosłych, którzy interesują się nowinkami i lubią przeglądać wiadomości w internecie. Dzięki rozbudowanym funkcjom każdy może dodać znajomych na wybranym komunikatorze, czy też założyć konto na popularnej stronie. Znane są także aplikacje do zakupów przez internet. Dzięki nim w szybki sposób zamówimy interesujące nas gadżety, za które zapłacimy bez wychodzenia z domu. W sklepie dostępnym na smartfonie znajdziemy także gry, pomoce do nauki, czy też aplikacje, które są niezbędne do pracy. Coraz więcej nowych propozycji znajdziemy w interesujących nas zakładkach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here