Owady – jak z nimi walczyć w okresie wiosenno-letnim?

Okres wiosenno-letni wielu z nas kojarzy się nie tylko z przyjemnie grzejącym słońcem, ale również plagą owadów. Co roku walczymy z nimi na różny sposób, aby chociaż trochę uchronić się od nieprzyjemnych użądleń i ukąszeń. Poniżej znajduje się opis kilku praktycznych akcesoriów, które pomogą w walce z uporczywymi owadami.

Moskitiery okienne – niezbędnik w okresie wiosenno-letnim
Czasami trudno uchronić się przed owadami w ogrodzie. Jednak wyeliminowanie ich w zaciszu mieszkania jest nieco prostsze. Praktycznym rozwiązaniem są moskitiery okienne. Jeżeli ich rozmiar będzie dopasowany do ramy okna, zminimalizujemy praktycznie do zera ryzyko przedostawania się owadów do wnętrza domu. Moskitiery okienne pozwalają otwierać okna w ciepłe wiosenne i letnie wieczory bez obaw o to, że w naszym mieszkaniu znajdą się niechciani goście. Modele wykonane z gęstej siatki pozwalają powietrzu na swobodny przepływ, natomiast zamykają dostęp dla owadów.
Moskitiery okienne to tylko jeden z dostępnych modeli. Dostępne są także wersje na drzwi tarasowe. Zazwyczaj wyposażone są one w specjalne magnesy, które ułatwiają zamykanie i otwieranie połaci siatki, umożliwiając swobodne wchodzenie i wychodzenie ludzi.

Pułapki na owady – walka z owadami w ogrodzie
Kto chociaż raz nie doświadczył tego, że podczas delektowania się ciepłym i miłym popołudniem lub wieczorem w ogrodzie, zmuszony był do wysłuchiwania brzęczenia owadów oraz narażony został na nieprzyjemne ukąszenia? W takich przypadkach z pomocą mogą przyjść ogrodowe pułapki na owady. Zazwyczaj decydujemy się na wiszące modele, które stanowią dodatkową ozdobę ogrodu, a nie szpecący wyróżnik. Dodatkowo można je zamontować z daleka od miejsca, w którym siedzimy. Działanie pułapki na owady jest proste – wystarczy umieścić wewnątrz słodką ciecz, która zwabi do środka owady.

Siatki ochronne na beczki – „nie” dla owadów i liści
Wiele osób praktykuje zbieranie deszczówki do specjalnych beczek ogrodowych. Woda może zostać później wykorzystana do podlewania roślin w przydomowym ogródku. Siatki ochronne na beczki uniemożliwiają liściom oraz owadom przedostanie się do wnętrza, a tym samym zanieczyszczenie wody. Dzięki temu deszczówka jest czysta i może bez problemu zostać wykorzystana do nawadniania grządek w ogrodzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here