nawilżacz powietrza
fot. pixabay.com

Wilgotność powietrza w domu wpływa na nasze zdrowie. Dlatego w celu zapewnienia odpowiedniej wilgotności powietrza stosuje się coraz więcej nawilżaczy powietrza, które mogą przybierać różne formy – może to być prosty nawilżacz do butelek, nawilżacz parowy, czy też Bardziej wyrafinowane nawilżacze ultradźwiękowe.

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jak-wybrac-nawilzacz-powietrza-jaki-model-bedzie-najlepszy/

Jak wybrać nawilżacz powietrza?

Decydując, który nawilżacz powietrza najlepiej sprawdzi się w pracy w domu, należy zwrócić uwagę na najważniejsze funkcje takiego sprzętu. Dlatego dobry nawilżacz powietrza powinien mieć:

Czujnik wilgotności – higrostat, Filtr HEPA lub węglowy, Tryb pracy nocnej, Funkcja jonizacji, Nowoczesny design.

Niska wilgotność powietrza w mieszkaniu jest łatwa do odczucia, ale kiedy włączymy nawilżacz, trudno nam określić, kiedy powinniśmy go wyłączyć – a trzeba pamiętać, że zbyt wysoka wilgotność nie pomoże, bo stwarza szkodliwy rozwój grzybów itp. Korzystne warunki. Idealnie gdy, nawilżacz powietrza jest wyposażony w higrostat i higrometr.

Który nawilżacz powietrza jest odpowiedni dla alergików?

Nawilżacz powietrza z filtrem HEPA będzie szczególnie odpowiedni dla tych, którzy potrzebują nawilżacza powietrza dla alergików – filtr może skutecznie blokować większość zanieczyszczeń mechanicznych (pyłki, kurz), a także grzyby, pierwotniaki, wirusy i większość bakterii . Kupując nawilżacz powietrza warto sprawdzić, czy filtr jest wymienny – jeśli tak, to czy nie ma problemu z zakupem.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na tryb pracy nocnej?

Suche powietrze można jeszcze tolerować w ciągu dnia, ale suche powietrze w sypialni jest rzeczywiście tragedią. Może powodować katar, utrudniać zasypianie i pogarszać jakość snu. Dlatego wiele osób decyduje się na pozostawienie nawilżacza na noc. Problem w tym, że w dzień iw nocy nie słychać dźwięku nawilżacza, co może przeszkadzać ludziom, dlatego warto rozważyć zakup modelu z wbudowanym trybem nocnym.

Przeczytaj też: http://mamaenter.pl/oczyszczacz-powietrza-kupic-dla-alergika/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here