Jak wywołać poród

Nadszedł termin porodu. 9 miesięcy nosiłaś pod sercem słodkie maleństwo, ale 9 miesięcy to już lekka przesada. Ostatnie tygodnie tak mocno dały ci w kość, że masz już serdecznie dość. Twoje opuchnięte nogi nie mają już siły nosić dodatkowych kilogramów, a częste wizyty w toalecie przyprawiają o ból głowy. Ostatni miesiąc ciąży jest tak uciążliwy, że naprawdę z wytęsknieniem czekasz porodu, choć nie wiesz dokładnie co cię czeka. Niedziwne jest to, że przy końcówce ciąży, zastanawiasz się, jak wywołać poród.

Jak wywołać poród?

Jak wywołać poródNie wiesz co cie czeka, ale w sumie lepiej już mieć to za sobą. Dziecko uparcie nie chce przyjść na świat, a ty próbujesz różnych metod. Ważne jest to, że zanim którakolwiek z was będzie chciała wypróbować to na sobie, musi pamiętać, że tak naprawdę nie ma naukowego poparcia w tym, że da się w jakiś sposób przyspieszyć poród. Ja w swojej pierwszej ciąży kilka dni przed terminem porodu posprzątałam cały dom, umyłam okna, poszłam na długi intensywny spacer i po obiedzie odeszły mi wody. Natomiast w drugiej ciąży, również kilka dni przed terminem poczęcia zrobiłam to samo i… i nic. Nie podziałało. Mówią, że jak dziecko ma przyjść na świat to przyjdzie i nie ma co go popędzać. Jedno jest pewne. Wszystkie te metody przyspieszania porodu dają na pewno jeden efekt. Kobieta zajmuje czymś swoje myśli i paradoksalnie choć na chwilę nie zadręcza się zbliżającym porodem.

Umiarkowany wysiłek fizyczny

Wracając do tych sposobów, to właśnie jednym z nich jest już powyżej wspomniane sprzątanie, czyli zwiększony wysiłek fizyczny. Nie zaszkodzi,a w domu będzie czysto. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie nadwyrężać się ponad swoje siły i uważać na brzuch. Upadek nawet w 40 tygodniu ciąży może skończyć się komplikacjami zdrowotnymi dla dziecka i dla ciebie. Kolejną metodą jest uprawianie seksu. Podczas stosunku istnieje możliwość skracania się szyjki macicy, co przyspiesza poród. Metoda ta, o ile czujecie się na siłach i macie chęci na igraszki z partnerem, jest całkowicie bezpieczna. Na kilka tygodni przed przewidywanym terminem porodu warto zacząć pić regularnie herbatę z liści malin. Działa ona naskurczowo i może też być przydatna podczas samej akcji porodowej. Jedną z metod wywołania akcji porodowej może być też kąpiel w wannie. Ciepła woda relaksuje i odpręża, a często brak akcji porodowej może też wiązać się z emocjonalną blokadą i paraliżującym strachem przed nieznanym, czym niewątpliwie jest poród.

Metody na to, jak wywołać poród domowymi sposobami są dyskusyjne. W szpitalu, jeśli dalej twoje dziecko nie ma zamiaru przyjść na świat, a już jest na to czas według lekarzy, jesteś również poddawana sposobom na wywołanie ciąży. Jednak już tymi medycznymi, które w porównaniu do domowych, przyniosą pożądany efekt.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here