Jak biegać żeby schudnąć

Wiele osób dąży do tego, aby zgubić zbędne kilogramy. Jak się okazuje, siłownie najbardziej oblegane są w okresie noworocznym, kiedy to dla wielu z nas postanowieniem na Nowy Rok, jest właśnie między innymi utrata wagi, poprawa kondycji, a także zadbanie o swoje zdrowie, czyli na przykład w przypadku palaczy – rzucenie palenia, czy w przypadku osób uzależnionych od cukru – ograniczenie, lub całkowite wyeliminowanie go ze swojej codziennej diety. Jak się okazuje jednak, niewiele osób jest w stanie sprostać swoim postanowieniom, a co za tym idzie po krótkim czasie rezygnują z ćwiczeń, wracają do palenia, czy jedzenia słodyczy.

Dlaczego tak się dzieje?

Jak biegać żeby schudnąć?Ponieważ nasze postanowienia noworoczne, bardzo często są zbyt wygórowane, przez co po prostu nie jesteśmy w stanie ich spełnić. Przykładowo, w trakcie pozbywania się z diety cukru, powinniśmy robić to małymi krokami, ponieważ wówczas będziemy mieć większe prawdopodobieństwo osiągnięcia celu jaki sobie postawiliśmy. Najpierw możemy eliminować słodkie napoje, następnie po jakimś czasie przestać jeść czekoladę i tak powoli, aż uda nam się odstawić coraz więcej słodyczy, co również będzie zauważalne po naszej wadze. Kolejnym przykładem, są ćwiczenia na siłowni i utrata wagi. Przede wszystkim zacznijmy od tego, że samymi ćwiczeniami nie zrzucimy wagi. W parze z nimi, musi iść koniecznie dieta, gdyż to właśnie ona stanowi aż siedemdziesiąt procent sukcesu. Pozostałe trzydzieści procent, to ćwiczenia, zarówno te na siłowni, jak i również na przykład popularne ostatnimi czasy bieganie. W tym miejscu jednak, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, jak biegać żeby schudnąć?

Jak biegać żeby schudnąć?

Jak się okazuje, spalanie rozpoczyna się dopiero po trzydziestu minutach ciągłego biegu. Ważnym jest, aby bieg ten nie był szybki, ale właśnie powolny i długi. Najlepiej, gdyby trwał ponad godzinę, Weźmy również pod uwagę fakt, że jeżeli jesteśmy początkującymi biegaczami, to zdecydowanie na początek powinniśmy, zaczynać od paru minut biegu i paru minut marszu, ponieważ jeżeli od razu rzucimy się na głęboką wodę, może skończyć się to dla nas kontuzją, a co za tym idzie, będziemy wykluczeni ze sportu na dłuższy czas. Dobrze jest, wprowadzać różnorodne formy aktywności do swojego życia, czyli przykładowo dwa razy w tygodniu biegać, raz w tygodniu chodzić na fitness i raz w tygodniu pojeździć na rowerze, czy pójść na spacer. Różnorodna aktywność fizyczna nam się nie znudzi, a co za tym idzie szybciej osiągniemy upragniony efekt.

Jak zacząć biegać?

W rozpoczęciu regularnych treningów biegowych najważniejsza jest tak na prawdę motywacja. Wystarczy, że sami przed sobą dojdziemy do wniosku, że musimy zacząć biegać. Na początek nie potrzebujemy nic poza motywacją. Miejsce i czas jest bez znaczenia ponieważ biegać możemy tak na prawdę zawsze i wszędzie. Nie jesteśmy zmuszeni też na samym początku tego żadnych większych wydatków związanych z odzieżą i obuwiem sportowym. Na to przyjdzie jeszcze czas. Kiedy będziemy już bardziej świadomymi biegaczami będziemy mogli pomyśleć o zakupie profesjonalnych butów oraz odpowiedniej odzieży pozwalającej na treningi biegowe w każdych warunkach atmosferycznych.

Jak powinna wyglądać rozgrzewka przed bieganiem?

Jak powinna wyglądać rozgrzewka przed bieganiem?Podstawową sprawą podczas treningów biegowych jest odpowiednia rozgrzewka. Dotyczy to szczególnie początkujących biegaczy gdyż mogą oni się łatwo zniechęcić do biegania jeśli rozgrzewka nie będzie przeprowadzona odpowiednio dobrze. Rozgrzewka jest niezbędna, ponieważ przygotowuje cały organizm do wzmożonego wysiłku fizycznego. Dzięki temu drastycznie maleje ryzyko kontuzji a sam trening jest znacznie bardziej efektywny niż gdyby miał być przeprowadzony bez wcześniejszej rozgrzewki. Podstawowa rozgrzewka powinna trwać kilkanaście minut. Ten czas możemy wypełnić zwykłymi ćwiczeniami, które rozciągną nasze mięśnie. Mowa tu o różnego rodzaju skłonach, skrętach itd. Nie każdy o tym wie, ale takie ćwiczenia warto również powtórzyć już po zakończeniu treningu. Wbrew pozorom pozytywnie wpływa to na regenerację organizmu po odbytym treningu.

Korzyści zdrowotne płynące z regularnego biegania

Ale bieganie tak na prawdę przynosi znacznie więcej pozytywnych skutków dla naszego zdrowia niż samo zrzucenie wagi. Regularnie biegając wzmacniamy cały nasz organizm. Szczególne korzyści płyną dla utrzymania serca w dobrej formie. Dzięki takim regularnym biegom, nasze serce efektywniej spełnia swoją rolę. Co ciekawe biegając znacznie obniżamy ryzyko zawału serca względem osób, które nie preferują tej formy uprawiania sportu. Biegając jesteśmy w stanie także podnieść ogólną odporność naszego organizmu co jest nie do przecenienia. Warto zatem biegać, aby długo cieszyć się znakomitym zdrowiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here