garsonki wizytowe

Wszyscy lubimy dobrze wyglądać, zarówno kobiety jak i mężczyźni. Bardzo często również zwracamy uwagę na to, jak inni wyglądają. Przysłowie „jak Cię widzą, tak Cię piszą” jest w dzisiejszych czasach jak najbardziej adekwatne. Ludzie postrzegają siebie i innych przez pryzmat wyglądu. Dlatego moda odzieżowa bardzo się rozrosła. Dawniej eleganckie ubrania ograniczały się do białych bluzek i granatowych spódnic, a garsonki wizytowe były niemal niedostępne. Dzisiaj w sklepach odzieżowych możemy dostać ubrania na każdą okazję.

Elegancko, wcale nie oznacza sztywno, a panowie i panie mają znacznie szerszy wachlarz odzieżowy. Warto jednak zaznaczyć, że w pewnych miejscach nadal nie zmieniły się zasady co do ubioru. Prawnicy czy biznesmeni już chyba na zawsze będą związani z klasycznym garniturem. Przez lata moda się zmieniała, dlatego garnitury również zmieniały swój krój, jednak, nadal są obowiązkowym elementem garderoby eleganckiego mężczyzny.

Garsonki wizytowe – żeński odpowiednik garnituru

Kobiety także obowiązują pewne zasady ubioru, a żeńskimi odpowiednikami garnituru są garsonki wizytowe. Każda kobieta powinna mieć w garderobie obowiązkowe ubrania, bez których nie można się obejść. Do takiej odzieży należą eleganckie czarne sukienki, które nadają się na każdą okazję, szpilki, sportowe dżinsy czy garsonki wizytowe. Warto zaznaczyć, że kobiety mają znacznie więcej ubrań w szafie, jednak nie zawsze te ubrania mogą się nadawać na każdą okazję. Mężczyzna ma znacznie prostsze zadanie, jeżeli chodzi o ubiór. Jego wystrój zależy od okazji, gdy jest to eleganckie przyjęcie zakłada garnitur, a gdy luźna impreza – dżinsy i sweter. Kobiety mają znacznie trudniej, na eleganckie przyjęcie mogą założyć prawie wszystko, byleby był to elegancki strój.

Jednak nie zawsze to, co dla jednych jest elegancją, dla innych też. Problem pojawia się wtedy, gdy pani na elegancką kolację założy małą czarną sukienkę, a obowiązkowe będą garsonki wizytowe. Panowie mają znacznie uproszczoną sprawę elegancki garnitur – na elegancką kolację, bluza i dżinsy – na luźny weekendowy wypad. Moda damska jest znacznie bardziej wymagająca, bo jeśli nawet określony jest konkretny, obowiązujący ubiór – na przykład wyżej wspomniane garsonki wizytowe, to i tak pozostaje kwestia koloru, kroju czy długości. Modne ubrania na każdą okazję są ogólnodostępne, jednak wybór jest tak duży, że stał się on bardzo trudny. Dlatego wybierając się na przyjęcie warto się trzy razy upewnić, czy nie jest wymagany odpowiedni strój. Bardzo źle się człowiek może czuć w towarzystwie osób, które spojrzeniem karcą delikwenta, za nieodpowiedni strój. Ostre spojrzenie nie są przyjemne, jednak bardzo często, w ogóle możemy nie zostać wpuszczenie na przyjęcie z powodu złego stroju, a to jest już bardzo przykre. Dlatego pamiętajmy o tym, że modne ubrania są wspaniałe, jednak źle dobrany strój może sprawić, że nie będziemy się dobrze czuć w swoim towarzystwie, a to już może być bardzo nieprzyjemne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here