Catering dietetyczny a dieta bezglutenowa

Wiele osób ma problemy z tolerancją glutenu. Dlatego też stosują w swoim codziennym życiu dietę bezglutenową, z której są wyłączone wszystkie produkty go zawierające. Takie osoby nie mogą spożywać między innymi pszenicy, czyli idąc tym tropem różnego rodzaju pieczywa, które nie jest oznaczone jako bezglutenowe. Zakazane są również dla nich produkty mleczne z dodatkiem słodu jęczmiennego, kawy zbożowe i wszystkie produkty, które zawierają zboża takie jak żyto, pszenżyto, jęczmień, owies czy też orkisz.

Dieta takich osób jest zatem bardzo skomplikowana i wymagająca przemyślenia na każdym kroku. Obecnie na rynku pojawia się wiele produktów bezglutenowych, ale jeszcze do niedawana była to prawdziwa rzadkość. Prócz produktów bezglutenowych do kupienia przykładowo w markecie, również catering dietetyczny coraz częściej jest dostępny dla osób z tym schorzeniem.

Wydawać by się mogło, iż catering dietetyczny jest tak naprawdę dopasowany tylko i wyłącznie do osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, ale nie mają specjalnych diet. Tymczasem dziś wszystko idzie w zupełnie innym kierunku, coraz bardziej dostosowując się do osób, które potrzebują specjalnych produktów, dobranych właśnie dla nich. Dlatego też catering dietetyczny jest dostępny zarówno dla osób, które nie jedzą mięsa, jak i dla tych, którzy nie tolerują glutenu.

Posiłki przygotowywany są zgodnie z wymogami takiej diety. Nie zawierają zatem żadnych składników, które mogłyby w negatywny sposób oddziaływać na zdrowie klientów. Oczywiście cateringi dietetyczne są dostępne raczej w większych miastach, takich jak Warszawa czy też Kraków. Jednak w tych mniejszych również coraz częściej pojawiają się tego typu usługi, z podziałem na poszczególne grupy odbiorców. Obecnie firmy zajmujące się takim cateringiem oferują czasem aż kilkanaście różnego rodzaju diet. Każdy jest zatem w stanie znaleźć tam coś, co trafia w jego upodobania.

Osoby z nietolerancją glutenu, bardzo często obawiają się spożywania posiłków poza swoim własnym domem, ponieważ same ich nie przygotowały czy też członkowie rodziny. Jednak catering jest bardzo bezpieczną i profesjonalną opcją, na zadbanie o swoje żywienie. Przede wszystkim jest to ogromne ułatwienie dla osób, które zmagają się z tym problemem. Jest bowiem gotowa dieta, nie trzeba samodzielnie wymyślać posiłków i kupować produktów, co również pochłania mnóstwo czasu. Poza tym taka dieta jest zróżnicowana. Składniki są dobrze wyselekcjonowane, niekiedy również dość nietypowe, zaskakujące. Dlatego też jedzenie staje się dla takich osób przyjemnością, zamiast wynikiem wielogodzinnych wędrówek po sklepach, w poszukiwaniu produktów im dedykowanych. Oczywiście tego typu cateringi nie są tanie, jednak idzie za tym również jakość, oszczędność czasu, możliwość wprowadzenia do swojej diety bardziej różnorodnych składników. Dla osób, które nie potrafią same dostosować diety do swojego schorzenia, jest to idealne rozwiązanie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here