Jak wybrać odpowiedni rozmiar i kolor prześcieradła z gumką?

Sen jest człowiekowi niezbędny do prawidłowego i efektywnego funkcjonowania w życiu. Jednak nie każdy sen jest snu równy, dlatego warto zadbać o swój komfort w nocy. Jak to zrobić? Kupić odpowiednie i wygodne prześcieradło z gumką. Niby taka banalna czynność, ale może znacznie poprawić nasz standard snu i wypoczynku.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar prześcieradła?

Prześcieradło z gumką jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które podczas snu są niespokojne, „wiercą” się i wielokrotnie przewracają z boku na bok. Tego typu prześcieradło nie tylko nie będzie zsuwało się z łóżka, lecz również nie zroluje się i nie utworzy niewygodnych fałd, które zaburzą nocny odpoczynek. Co trzeba wiedzieć przed zakupem, jeżeli już zdecydujemy się na ten model prześcieradła? Przede wszystkim rozmiar materaca. Jeśli znamy jego wymiary, to bez problemu dobierzemy odpowiedni produkt. Zakładając, że materac ma wymiary 180×200, musimy kupić prześcieradło w takim samym rozmiarze – ani nie większe ani nie mniejsze. Analogicznie robimy wtedy, gdy posiadamy materac w innym rozmiarze. W przypadku, gdy kupiliśmy mniejsze prześcieradło, musimy liczyć się z faktem, że taka gumka może pęknąć i prześcieradło nie będzie odpowiednio spełniało swojej funkcji. A co w momencie, kiedy zakupione zostanie prześcieradło o większych wymiarach, niż wymiary materaca? Taką sytuację da się jeszcze uratować, bowiem gumkę można bez problemu skrócić, przez co całość nie utworzy nieestetycznych fałd, ale ładnie i równomiernie pokryje połać łóżka. Wybierając rozmiar warto również zwrócić uwagę na wysokość swojego materaca, bowiem prześcieradła od różnych producentów, mają różne rozmiary zakładek. Warto mieć na uwadze fakt, że nawet jeśli dobrze dobierzemy rozmiar prześcieradła do materaca, zakładka może być za krótka, przez co materiał i tak będzie się zwijał. Z kolei jeśli zakładka będzie za duża, problem praktycznie nie istnieje, ponieważ nadmiar materiału można podwinąć pod materac.

Jak dobrać kolorystycznie prześcieradło do pościeli?

Jak dobrać kolorystycznie prześcieradło do pościeli?

Dobór kolorystyczny w dużej mierze zależy od gustu kupującego. Jest jednak pewna żelazna zasada, której należy się trzymać, aby nasze łóżko komponowało się kolorystycznie z resztą pomieszczenia. Jaka? Kolor pościeli dobieramy tak, aby pasował do koloru pomieszczenia, a prześcieradło kupujemy w ciemniejszych odcieniach niż pościel. Trzymając się tej reguły, mamy pewność, że prześcieradło nie będzie przykuwało zbyt dużej uwagi i stworzy harmonijne tło dla pościeli. Przykładowo, mając ściany w kolorze ciemnego beżu, kupujemy pościel w kolorach brązu, aby nie zlewała się z otoczeniem i nie była mdłym tłem, a prześcieradło dobieramy w ciemniejszym lub takim samym odcieniu jak brąz. Może to być na przykład ciemniejsza czekolada, która pasuje zarówno do koloru ścian jak i pościeli. W przypadku, gdy całe pomieszczenie jest jasne, a pościel ma grać pierwsze skrzypce i jest w bardziej wyrazistym kolorze niż odcień ścian, warto postawić na klasyczne, białe prześcieradło. Należy pamiętać, że jest to tylko i wyłącznie tło dla pościeli, które nie powinno przykuwać wzroku w pierwszej kolejności. Ot i cała filozofia kupowania prześcieradła w odpowiednim kolorze oraz rozmiarze.

Źródło https://i-posciel.pl/przescieradlo-z-gumka

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here