Jak poskromiono internet

Internet jest bazą danych o tak wielkiej ilości informacji, że ciężko wyobrazić sobie liczbę, która dobrze by zobrazowała jej ilość. Każdego dnia powstają tysiące stron internetowych i setki tysięcy nowych postów, artykułów oraz zdjęć i filmów wrzucanych przez internautów. Problemem jest magazynowanie tych danych, lecz jeszcze większą sztuką jest dobre wyszukanie wśród nich potrzebnych nam informacji. Tutaj pojawia się wyszukiwarka, rozwiązująca nasze problemy.
Co to jest wyszukiwarka? Jest to narzędzie przeszukujące strony z całego internetu pod kątem frazy jakiej szukamy. Algorytmy są często zmienianie, w celu jak najlepszego dopasowania wyników wyszukiwań do naszych potrzeb. Niekoniecznie podoba się to posiadaczom stron internetowych, którzy już mają wysokie pozycje w wyszukiwarce. Pozycjonowanie jest to coraz cięższy kawałek chleba, ponieważ nie tylko Google coraz większe ma wymagania co do jakości stron, ale też konkurencja jest o wiele większa niż 10-15 lat temu. Dawniej wystarczyło napisać wartościowe artykuły ze słowami kluczowymi by być w topce. Dziś bez pomocy usługi specjalisty, którego będziemy przez kilka miesięcy wykorzystywać by zobaczyć pierwsze efekty pracy nie obejdzie się. Z jednej strony jest to dobry kierunek, z drugiej utrudnia wybicie się pasjonatów chcących podzielić się swoją wiedzą lub umiejętnościami, niekoniecznie nastawionych na czysty zysk z nich.
Wyszukiwarka to podstawowe narzędzie od którego zaczynamy naszą przygodę z internetem. Bez niej właściwie nie wyobrażam sobie możliwości korzystania z niego.

mamipapi.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLuksomierze w bhp
Następny artykułCo to liberum veto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here