Azerbejdżan

Azerbejdżan ma wiele do zaoferowania. Zachwyca kamienną zabudową domów i pałacami Chanów. Można poznać dogłębnie historię stolicy- Baku i zachwycić się tym miejscem. To idealny cel podróży z logostour.pl

Poznaj Baku

Stara część Baku zapiera dech w piersiach ze swoimi wąskimi uliczkami, oszklonymi balkonami i pałacem szyrwanszachów. Centrum miasta to już architektura z okresu wielkiego rozwoju przemysłowego, czyli XIX i XX wieku. Ten swoisty dysonans doskonale się dopełnia. Tam zresztą zobaczysz Muzeum Historyczne z mnóstwem eksponatów.

Poznaj kulturę muzułmańską i chrześcijańską

W Semaxi zobaczysz odrestaurowany meczet Cum z VIII wieku. Dla miłośników kultury Azerbejdżanu wizyta w Oguz i degustacja miejscowego samogonu w ponad 100-letnim domu oraz możliwość obcowania z mieszkańcami wioski. Po przyjeździe do Gandży nie możesz ominąć wizyty w Mauzoleum Nizami Gncvi ,a także przejścia najładniejszą ulicą miasta, gdzie znajduje się aleja platanów. W Xanlar zobaczysz, że w Azerbejdżanie przenika się kultura muzułmańska i chrześcijańska, gdyż odwiedzisz okazały kościół protestancki, pozostałość po dawnej niemieckiej kolonii. W mieście Szeki zobaczysz wspaniałe wyroby jedwabnicze z których to miasto słynie i będziesz mógł kupić rzemieślnicze wyroby, m.in. chusty, czy kaukaskie czapki. Zobaczysz także pałac chanów szekijskich z XVIII wieku. Z kolei w miejscowości Kisz zwiedzisz najstarszą świątynię chrześcijańską na Kaukazie.

Bogata kultura i tradycja

W miejscowości Nic odwiedzisz cerkiew Cotari. Będziesz również mógł zakosztować tutejszych wyrobów, win i koniaków w winiarskiej firmie. Z kolei w Tufan Dag będziesz mógł wjechać kolejką linową na 1920 m. We wiosce Vndam ponownie zawitasz na bazar, gdzie będziesz mógł kupić znane w tym regionie konfitury, przyprawy i lecznicze zioła. W Mrdkan będziesz mógł zwiedzić zamek pochodzący z XII wieku. Ponowne zawitanie do Baku nie może obyć się bez wizyty na miejscowym bazarze Tz Bazar. Można tam kupić zarówno świeże owoce i warzywa, jak i przyprawy, czy azerbejdżańską herbatę. Wycieczka do Azerbejdżanu z logostour.pl z pewnością na długo zapadnie w pamięć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here