Włosy wypadające z powodu hormonów

Problem wypadających włosów to niestety dolegliwość, która dotyka bardzo wiele osób bez względu na płeć. Dotyczy ona tak samo mężczyzn, jak i kobiety.

Także kwestia wieku niekoniecznie jest tutaj ważna. Zdarza się, że na nadmierne wypadanie włosów skarżą się już osoby bardzo młode, a więc niesłusznie dolegliwość ta przypisywana jest jedynie osobom starszym. Warto jednak wiedzieć, czemu dochodzi do takiego stanu rzeczy i w jaki sposób sobie z tym radzić. Warto też wiedzieć jakie hormony odpowiadają za wypadanie włosów i w jaki sposób rozpocząć leczenie w efektowny sposób, aby doprowadzić do szybkiego wyrównania gospodarki hormonalnej. Hormony a wypadanie włosów to coraz częstszy powód, dla którego osoby dotknięte tą dolegliwością, zgłaszają się do lekarzy specjalistów po dobranie odpowiedniej i skutecznej kuracji, zazwyczaj opierającej się na przyjmowaniu lekarstw, ale bardzo często także suplementów wspomagających wyrastanie nowych włosów i wzmacniających ich cebulki.Wypadanie włosów hormony to z pewnością znaczący problem dlatego, gdy zaobserwuje się u siebie pierwsze symptomy, że w organizmie w gospodarce hormonalnej dzieje się coś niepokojącego, natychmiast należy zgłosić się do lekarza specjalisty, w tym przypadku ginekologa, który zleci badania poziomu hormonów, a także dermatologa, czy trychologa, czyli specjalisty od włosów.

Jakie hormony odpowiadają za wypadanie włosów i co zrobić, gdy już wiemy, że wypadanie włosów hormony szkodzi naszemu organizmowi?

Zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet, hormony a wypadanie włosów to bardzo silna zależność. Dzieje się tak dlatego, że hormony płciowe wpływają na stan między innymi włosów, a gdy jest ich zbyt wiele, niestety osłabiają ich cebulki i sprawiają, że włosy wypadają, a na ich miejsce niekoniecznie odrastają nowe. W przypadku mężczyzn, za zły stan włosów może odpowiadać nadmiar testosteronu, a u kobiet estrogenu, który zaburza się podczas menopauzy i ciąży.

Jak radzić sobie z problemem wypadania włosów, spowodowanym zaburzeniami hormonalnymi?

Niestety nie ma na to jednej uniwersalnej rady i w każdym przypadku należy zasięgnąć porady lekarza specjalisty. Najczęściej takie problemy wyrównuje się farmakologicznie, a włosy wzmacnia się suplementami oraz specjalnymi preparatami, które zagęszczają na nowo włosy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.drturowski.pl/blog/pl/wplyw-hormonow-na-wlosy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here