Udane wakacje za granicą

Chcąc wybrać się za granicę, do wyboru mamy mnóstwo możliwości. Bardzo ciekawą wyspą, która stale przyciąga turystów z całego świata, jest położona na Morzu Karaibskim Jamajka – wakacje w tym miejscu stały się popularne dzięki niezwykle wszechstronnej ofercie rozrywkowej. Wyspa ta stała się znana wielu osobom jako kolebka muzyki Reggae, co przysparza jej dodatkowej atrakcyjności i sprawa, że spotkać możemy tutaj mnóstwo młodych osób, zafascynowanych jej muzyczną historią i atmosferą. Duże znaczenie dla tego zjawiska ma postać Boba Marleya, dawno zmarłego muzyka, który jednak do dziś inspiruje rzesze młodych ludzi. Dzięki ruchowi rastafariańskiemu Jamajka kojarzy nam się z nie najbogatszą, lecz spokojną i idylliczną krainą. Każdy kto poszukuje miejsc, gdzie czas płynie wolniej, a ludzie pozbawieni są typowe dla „zachodu” napięcia, znajdzie tutaj ukojenie.
Jeśli chodzi o rozrywkę, oferta jest bardzo bogata. Jamajczycy utrzymują się w dużej mierze, dzięki turystyce, co sprawia, że przywiązują dużą wagę do zagospodarowania swojej przestrzeni dla dobra i uciechy przyjezdnych. Możemy spodziewać się tutaj nie tylko wielu koncertów, ale także wydarzeń kulturalnych. Mogą tutaj zaspokoić swoje potrzeby miłośnicy zarówno sportu, kuchni, czy teatru i widowisk ulicznych. Odbywające się regularnie wyścigi konne przyciągają pasjonatów tego sportu nie tylko z samej Jamajki, ale także Kuby i obu Ameryk. W stolicy tego kraju, zobaczymy także pokazy lotnictwa oraz lekkiej atletyki, która jest tutaj bardzo popularna. Liczne festiwale sprawiają, że zobaczyć możemy tutaj najlepsze widowiska i artystów z całego świata. Wśród wielu lokali możemy skorzystać z szerokiej oferty kulinarnej, w tym także wielu knajp serwujących lokalne przysmaki. Tradycyjna kuchnia Jamajska jest dla osób z naszego kręgu kulturowego prawdziwą przygodą w zupełnie nowe rejony smakowe. Jest tak dlatego, że na Jamajską kuchnię wpływ wywierało wiele ciekawych kultur. Przede wszystkim była to kultura Afrykańska i Brytyjska, lecz znajdziemy tutaj także ślad Azji, na przykład Indii, oraz Chin. Kraj ten posiada wiele charakterystycznych dla siebie owoców i przypraw, co w połączeniu z zagranicznymi wpływami dało prawdziwą eksplozję kulinarną. Mieszanki przypraw, których nie znajdziemy nigdzie indziej są nie tylko zaskoczeniem, ale sprawiają też, że szybko zatęsknimy za Jamajką na talerzu, po powrocie z wakacji. Możemy spodziewać się tutaj napotkania potraw z mięsa Koźlego oraz wieprzowiny i ryb, które podaje się na rozmaite sposoby.
Dla osób, które nie przepadają za głośnymi, pełnymi ludzi miejscami, Jamajka także okaże się strzałem w dziesiątkę. Znaleźć możemy tutaj mnóstwo urokliwych i cichych zakątków, gdzie w cieniu drzew łatwo zregenerować siły i uspokoić umysł. Klimat i atmosfera tego kraju udziela się absolutnie każdemu, kto tutaj przyjedzie. Turyści mówią o „zarażeniu” się od tutejszej ludności radością i pozytywnym podejściem do życia, którego bardzo często brakuje nam w naszym codziennym życiu.

czas-wakacji.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here