Sposoby na szczupłą sylwetkę

Coraz więcej osób ma problemy z nadmierną wagą. Otyłość jest już prawdziwą plagą, chorobą cywilizacyjną, na którą cierpią nawet dzieci. Złe nawyki żywieniowe, zbyt duża podaż kalorii w diecie, niewłaściwe zbilansowanie składników odżywczych, zbyt duża ilość tłuszczu i cukrów prostych w pożywieniu, stres, brak aktywności fizycznej, siedzący tryb życia to główne przyczyny, dla których masa ciała jest nadmierna. Wiele osób chciałoby schudnąć szybko i wbrew pozorom nie jest to często aż takie trudne. Właściwszym pytaniem niż: jak schudnąć szybko jest jednak: jak skutecznie schudnąć?
A skutecznie oznacza w tym przypadku trwale, bez tzw. efektu jo-jo, w którym waga szybko po schudnięciu wraca do stanu sprzed odchudzania lub nawet jest potem jeszcze większa. „Skutecznie” to też znaczy zdrowo, a więc z korzyścią dla naszego organizmu, bez wyniszczających diet i umęczenia fizycznego i psychicznego.

Kluczem jest tutaj konsekwencja, determinacja oraz czerpanie przyjemności ze zmiany nawyków. Nikt nie wytrwa z postanowieniu, jeśli będą one trudne do wykonania. Dlatego warto skorzystać z pomocy specjalisty, dietetyka i trenera (zwłaszcza w przypadku znacznej nadwagi), którzy układając dietę i zestaw treningowy, będą brać pod uwagę nasze realne możliwości oraz upodobania, co zwiększy szansę na podtrzymywanie w przyszłości dobrych przyzwyczajeń.

Oczywiście odchudzać można się również we własnym zakresie. Zdrowsze odżywianie i bardziej higieniczny tryb życia często nic nie kosztują. Okazuje się bowiem, że produkty, które uchodzą za zdrowe i w które powinna obfitować nasza dieta, a więc warzywa i owoce, są często dużo tańsze niż gotowa, mocno przetworzona żywność.

Do odchudzania można podejść w sposób naukowy, a więc celowo włączać do diety takie składniki, które pobudzają przemianę materii. Należą do nich różnego rodzaju przyprawy, np. cynamon, imbir. Stosowanie przypraw zmniejszy z kolei konieczność nadużywania soli, która jak wiadomo zatrzymuje wodę w organizmie. Dieta jednak to nie tylko jedzenie, a więc należy pamiętać również o odpowiednim nawodnieniu, aby organizm nie gromadził wody w nadmiarze.

sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here