Jak pozbyć się zaparć

Zaparcia to problem, z którym wcześniej czy później wszyscy mamy do czynienia. Często przypadłość dopada nas podczas silnego stresu, czasami jest skutkiem źle dobranej diety, a niekiedy po prostu jest efektem pewnego wieku.

Problemy z zaparciami, z medycznego punktu widzenia związane są z niewłaściwą pracą jelit. Okres pomiędzy zjedzeniem posiłku a jego wydaleniem zazwyczaj wynosi 72h, wydłużenie tego czasu następuje z kilku powodów. Okazuje się, że na zaparcia częściej cierpią kobiety, co jest związane z genetycznie wolniejszym metabolizmem.

Jeżeli problem nas dotyczy przewlekle, w pierwszej kolejności powinniśmy szukać przyczyny w niewłaściwym odżywianiu się. Prawdopodobnie w naszej diecie jest dużo produktów, które mogą powodować tę przypadłość. Jeżeli nie chce nam się, dokładnie analizować wszystkiego co jemy, możemy na próbę odstawiać różne produkty spożywcze i na bieżąco obserwować nasz organizm. Dodatkowo pomocne może się także okazać, spożywanie większej ilości płynów, a przede wszystkim wody. Warto także spożywać posiłki regularnie, o wyznaczonych porach. Regularne odżywianie pozwoli wejść naszemu organizmowi w odpowiedni rytm.

Zaparcia można także leczyć przy użyciu ziół i wyrobów medycyny naturalnej. Okazuje się, że wiele roślin ma działanie przeczyszczające. Warto wybrać się do najbliższego sklepu zielarskiego i zapytać o coś na przeczyszczenie. W aptece też znajdziemy odpowiednie suplementy, które mogą pomóc nam rozwiązać problem.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie wyeliminować problemu tymi prostymi metodami, warto udać się do lekarza, w celu wykonania odpowiednich badań. Może się okazać, że nasze jelita pracują niepoprawnie, na skutek poważnych problemów zdrowotnych.

ladychwila.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCokoły mdf
Następny artykułCzyszczenie uszu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here