Poradnik rysowania kota

Rysowanie nie jest takim łatwym zajęciem, jakby się to mogło nam wydawać. Nie wszyscy rodzą się wyposażeni w talent do takiego działania. Co więcej, ludzie dzielą się na wzrokowców, słuchowców i także na takich, którzy odbierają świat głównie przez dotyk. Dlatego, jeśli nie trafiliśmy do grona wzrokowców, to możemy mieć problemy z tworzeniem rysunków i grafik.

Tak czy inaczej, niezależnie od tego, czy posiadamy talent do malowania, czy nie – z odpowiednim nastawieniem będziemy mogli stworzyć rysunek kota. Można znaleźć wiele poradników w sieci na ten temat. Każdy wie, że internet tak naprawdę składa się w większości z psów no i właśnie z…. kotów!

Jak narysować kota? Możemy albo skorzystać z jakiegoś poradnika, który krok po kroku poprowadzi nas przez proces twórczy lub możemy sami spróbować coś stworzyć. Oczywiście to, co wybierzemy, zależy tylko od nas. Jednak jeśli skorzystamy z poradnika, to warto wybrać taki który jest stworzony w wersji wideo – tak, abyśmy widzieli to, co dana osoba rysuje. Absolutnie trzeba unikać poradników audio dotyczących rysowania kota. Bardzo trudno jest z takiej formy nauki podpatrzeć odpowiednie techniki, które sprawią, że „Mruczek” będzie wyglądał jak żywy na naszej kartce papieru (chociaż możemy także malować kota w programie graficznym).

Jednak jak narysować kota, jeśli robimy to tradycyjnie za pomocą kartki papieru, kredek czy farbek? Bardzo prosto. Najpierw trzeba sobie znaleźć jakiegoś modela. Najlepszy byłby żywy kot, tylko zwykle te zwierzaki nie mają cierpliwości co do pozowania i szybko odchodzą od artysty. Aczkolwiek całkiem długo przebywają z artystami, którzy wiedzą, co dany kotek lubi sobie zjeść i nie żałują mu tego podczas procesu twórczego.

Jeśli jednak żaden kot nie chce nam pozować to trudno. Należy sobie poradzić w inny sposób. Dobrym pomysłem będzie wydrukowanie sobie obrazka kota z internetu. Będziemy mogli się na tej grafice wzorować. Nie powinno być z tym kłopotu, gdyż internet w dużej mierze składa się właśnie ze zdjęć tych zwierzątek. Reszta to tylko nasz inwencja i zdolności artystyczne…

stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGroźna borelioza
Następny artykułBMI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here