Pisanie upoważnienia

Pisanie upoważnienia przyda się w bardzo wielu sytuacjach. Jest ono głównie potrzebne jeśli jakaś inna osoba musi załatwić coś za inną. Jednak trzeba pamiętać, że napisanie upoważnienia nie jest zawsze wystarczającym dokumentem, nawet jeśli jest podpisane. Chodzi tutaj przede wszystkim o bardziej poważne sprawy, w takich wypadkach zazwyczaj musi być notarialnie potwierdzone upoważnienie i wtedy nie ma żadnej mocy, która mogłaby podważyć taki dokument, gdzie podpisał się także notariusz.

Jak napisać upoważnienie
Napisanie upoważnienia jest bardzo proste i zazwyczaj nie potrzeba do tego żadnych schematów, a wystarczy własnymi słowami opisać całą sytuację. Jednak jeśli ktoś jest kompletnie bez pomysłu to poniżej zostanie przedstawiony schemat jakim można się posłużyć podczas pisania upoważnienia.

Upoważniam ……. (imię i nazwisko) do tego aby ….. (cel upoważnienia), ze względu na to, że nie jestem w stanie sam/sama tego dokonać. Podpis

Taka prosta formułka wystarczy do tego żeby inna osoba mogła załatwić jakąś sprawę. Jest to bardzo pomocne, że większość miejsc przyjmuje takie papiery, ponieważ nie trzeba dwa razy chodzić do danego miejsca tylko może ktoś inny od ręki załatwić daną sprawę.

Czy osoby przyjmujące upoważnienie weryfikują je
Bardzo często nie ma żadnej weryfikacji z ich strony i upoważnienie jest pisane przez osobę, która ma daną rzecz wykonać za inną. Jednak są przypadki, że osoba, która odbiera musi pokazać swój dokument tożsamości żeby potwierdzić czy na pewno dobra osoba załatwia daną rzecz, a także czasami dzwoni się do osoby, która upoważnia w celu potwierdzenia autentyczności danego papierka. Jeśli osoba potwierdzi autentyczność to wszystko jest ok i można kontynuować, a jeśli niestety zaprzeczy to dla osoby, która próbowała oszukać mogą zostać wyciągnięte przykre konsekwencje, a nawet taka osoba może trafić w ręce policji, a dalej stanąć przed sądem. Jednak jeśli był to pierwszy taki wybryk to nic się jej nie powinno stać ale jeśli kolejny to już sąd zdecyduje.

wizjatv.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here