Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą

Nie każdy o tym wie, ale założenie dzisiaj własnej firmy nie jest żadnym wyzwaniem – najprostszą formą, jaka prawnie istnieje, jest osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, czyli innymi słowy jednoosobowa działalność gospodarcza. To właśnie na ten sposób zarabiania „na swoje” decyduje się większość początkujących przedsiębiorców. Jako biuro w przypadku osoby fizyczne prowadzącej działalność gospodarczą wystarczy podanie adresu domowego, szczególnie, jeśli miejscem wykonywania pracy czy usług jest Internet lub wystarczy warsztat we własnym garażu.
Taki rodzaj prowadzenia firmy jest na tyle bezpieczne, że w zasadzie bez większych konsekwencji można spróbować swoich sił w walce z konkurencją rynkową oraz z pozyskiwaniem klientów na swoje towary czy usługi. Jednoosobowa działalność gospodarcza jest prosta do prowadzenia, jeśli chodzi o wszelkie formalności. Już samo jej założenie jest w zasadzie banalnie proste, ponieważ wystarczy kilka godzin lub kilka dłuższych chwil spędzonych w Internecie, ponieważ rejestracja firmy może się dzisiaj odbyć bez problemu online. Takie wyjście wiele usprawniło, odkąd weszło w życie.
Nie ma również żadnych przeszkód, aby osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą zatrudniała na etat czy na którąś etatu pracowników, jeśli samodzielnie nie jest w stanie wykonywać wszystkich obowiązków. Nie ma znaczenia, ile osób chce się zatrudniać, najważniejsze, aby były ubezpieczone i w terminie zgłoszone do odpowiednich urzędów. Najczęściej pojawiającym się scenariuszem jest zaczynanie od samozatrudnienia, a następnie zatrudniania kolejnych osób wraz z rozwojem firmy.
Osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą to również bardzo łakomy kąsek dla dzisiejszych korporacji, szczególnie tych zajmujących się technologiami IT oraz dla developerów i pośredników nieruchomości, wręcz wymagających takiej formy współpracy od zatrudnianych u siebie pracowników, w tym wypadku – podwykonawców. To bardzo wygodne dla nich rozwiązanie, ponieważ zlecenia są wykonywane, a w zamian nie trzeba zajmować się rozbudowanym HR-ami, a tylko wystawianiem stosownych faktur za wykonanie usługi. Całą resztą, składkami oraz rozliczaniem się z urzędami pracownik zajmuje się samodzielnie i indywidualnie.

latawcedmuchawce.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here