O co chodzi z tym blogowaniem?

Internetowi blogerzy strzegą tajemnicy swych zarobków, jak źrenicy oka. Ile dokładnie zarabiają na swoich blogowych interesach raczej się nie dowiemy. W dużej mierze zależy to od branży, w jakiej poruszają się poszczególne osoby z blogosfery. Są branże naprawdę dochodowe i takie, na których zarobić można co najwyżej kieszonkowe.

Czy zarabianie na blogu jest możliwe?
Zarabianie na blogowaniu jest dziś faktem. Jeśli uda się wstrzelić w niszą, można na tym biznesie zarobić naprawdę niezłe pieniądze i to bez wychodzenia z domu. Blogerzy zarabiają w rozmaity sposób. Przede wszystkim na reklamach, bo reklamodawcy są w stanie zapłacić całkiem spore pieniądze za miejsce na lokowanie swojego produktu u znanego blogera. Ale w taki sposób zarabiają osoby, które już mają pewną renomę na blogowym rynku.

Kolejny sposób na to, jak zarabiać na blogu, to współprace ze znanymi markami. Producenci sami zgłaszają się do osób prowadzących popularne blogi internetowe lub kanały na platformach do zamieszczania filmów, i proponują współpracę na różnych zasadach. Może na polegać na promowaniu danego produktu na swojej stronie, na pokazywaniu się w danym ubraniu, z określonym modelem telefonu itp. Bardzo często marki wysyłają znanym blogerom paczki PR-owe. Bloger nie ma obowiązku pokazania produktów na swoim blogu, ale otrzymuje paczkę za darmo, więc jest to pewien sposób na zarobek. Popularne marki fundują większym blogerom rozmaite wycieczki zagraniczne w ramach swoich kampanii. To kolejny sposób na zysk.

Kto może zostać blogerem?
Chciałoby się powiedzieć, że blogować może każdy. I jest to prawda, bo utworzenia bloga trwa raptem kilka minut. Ale zarabianie na blogu to już inna bajka. Tutaj rynek jest bezlitosny. Przetrwają jedynie najsilniejsi. Co w tym przypadku oznacza, że szansę na sukces ma naprawdę niewielki odsetek blogosfery. Prowadzenie dochodowej stronki, jest niczym prowadzenie dobrze prosperującej firmy. Z czasem wymaga nawet zatrudnienia dodatkowych pracowników. Ale kluczowa sprawa, to odpowiedni pomysł na pomysł, bez tego żaden blog nie ma szans na dochód.

bloggers.tips/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here