Manicure hybrydowy - hit ostatnich lat!

Ładne, zadbane paznokcie to rzecz, o której marzy chyba każda kobieta. Wypielęgnowane dłonie to wizytówka każdej, dbającej o siebie kobiety. Malowanie paznokci zwykłym lakierem odchodzi do lamusa. Zwykły lakier długo schnie i odpryskuje zwykle już na następny dzień. Nic zatem dziwnego w fakcie, że w ostatnich latach niezwykle popularny stał się lakier hybrydowy. Dobrze nałożona hybryda trzyma się na paznokciach nawet 3 tygodnie.
Przy odrobinie wprawy można wykonać manicure hybrydowy bez wizyty u kosmetyczki. Do tego celu należy zakupić lampę UV lub LED, lakiery hybrydowe, cleaner do przemywania płytki i aceton lub frezarkę do paznokci – w zależności od naszych planów co do tego, jak zdjąć hybrydę.
Wiele kobiet niesłusznie uważa, że manicure hybrydowy drastycznie niszczy płytkę paznokcia. Prawda jest zgoła inna. Lakier hybrydowy może nawet wzmocnić płytkę, gdyż dodatkowa warstwa na paznokciach sprawia, że paznokcie są mniej podatne na rozdwajanie i złamania. Paznokcie mogą niszczyć się, jeśli użytkowniczka nie wie jak zdjąć hybrydę we właściwy sposób. Zbyt długo trzymany aceton lub zbyt mocne szlifowanie frezarką osłabiają płytkę paznokcia i sprawiają, ze staje się ona delikatna i cienka.
Przy manicure hybrydowym znaczenie ma nie tylko sposób zdejmowania starej warstwy hybrydy, lecz także jakość stosowanych do stylizacji półproduktów. Najtańsze lakiery hybrydowe można kupić za kilka złotych, jednak pozostawiają wiele do życzenia w kwestii ich utwardzania w lampach i trwałości na paznokciach. Dobry lakier hybrydowy to inwestycja rzędu minimum 20 złotych. Na rynku kosmetycznym dostępne są tradycyjne lakiery hybrydowe, które wymagają użycia bazy i nawierzchniowego topu, ale też lakiery typu „3w1”, dzięki którym można uzyskać piękny manicure tylko przy użyciu samego lakieru.
Wykonując manicure hybrydowy należy pamiętać o robieniu krótkich przerw między kolejnymi malowaniami. Pozwoli to płytce odpocząć i zregenerować się. Warto także zainwestować w bazę witaminową lub proteinową, która nakładana pod lakier hybrydowy jednocześnie wzmacnia i pielęgnuje płytkę paznokcia.

smakowisko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here