Kalorie- magiczny sposób na nadwagę?

Osoby, które nigdy nie przykładały uwagi do zdrowego trybu życia oraz odpowiedniej diety, często na wstępie swojej przygody z pozbywaniem się zbędnych kilogramów narzucają sobie zbyt duże wymagania. Nagłe ucięcie dużej liczby kalorii może powodować nieodwracalne uszczerbki naszego zdrowia, w przypadku kobiet może doprowadzić to do utraty miesiączki. Tak więc, podstawowym czynnikiem utraty wagi jest spożywanie mniejszej liczby kalorii. Ile kalorii żeby schudnąć potrzebuje nasz organizm?

Wszystko od czego należy zacząć jest ustalenie własnego bilansu kalorycznego, a dokładniej zera kalorycznego, czyli liczby kilokalorii, które nasz organizm potrzebuje do idealnego funkcjonowania i utrzymania obecnej wagi. Czynnikiem, od którego powinniśmy wyjść jest nasza waga początkowa. Dzięki temu w łatwy sposób obliczymy nasze zapotrzebowanie na kalorie. Ciężar ciała należy pomnożyć przez zakres kalorii od 30 do 35kcal. Dla kobiet może to być o 4-5% mniej niż dla mężczyzn. Którą wartość z przedziału wziąć? Zależy to przede wszystkim od naszych uwarunkowań genetycznych. Jeżeli w przeszłości łatwo przybieraliśmy na wadze należy przyjąć dolną wartość. W momencie gdy nie mamy pewności, przyjmijmy wartość środkową. Następnie przez jakiś okres, powiedzmy dwa trzy tygodnie obserwujmy nasze ciało i ważmy się. Jeżeli nasza waga będzie stała w miejscu oznacza, że znaleźliśmy nasze zero kaloryczne.
W tym miejscu trzeba przytoczyć fakt, że aby spalić jeden kilogram tłuszczu należy „uzbierać” 7000 kilokalorii poniżej naszego zera kalorycznego. Wartość ta jest uogólniona, dla każdego człowieka może być trochę inna. Powinniśmy sobie zadać pytanie ile kilogramów chcemy zrzucić i w jakim okresie. Optymalną ilość kilogramów dla człowieka jest przedział od 0,5 kilograma do 1 kilograma na tydzień. Oczywiście osoba z większą nadwagą będzie mogła pozwolić sobie na większe spalanie z powodu tego, że posiada duży zapas energetyczny w postaci zmagazynowanego tłuszczu.
Przystępując do jakiejkolwiek diety rób to z głową i zgodnie ze swoimi możliwościami.

forum-liderow.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here