Język angielski

Język angielski jest w naszym nowoczesnym świecie wszechobecny. Muzyka, filmy, podróżowanie, a nawet praca wymaga od nas co raz częściej znajomości tego języka. Ponadto język angielski został wybrany językiem międzynarodowym (łacina musiała mu ustąpić to zaszczytne miejsce). Szacuje się, że posługuje się nim obecnie prawie miliard ludzi na świecie.
Spoglądając na rys historyczny ekspansji tego języka, zauważmy, że jej najbardziej intensywna faza przypada na XVI i związana jest z postępującym kolonializmem brytyjskim. Londyn podejmował wówczas decyzje, których reperkusje miały wpływ na połowę świata, począwszy od Indii, na Ameryce Północnej kończąc. W niektórych koloniach posługiwano się wyłącznie językiem angielskim. XVIII wiek przyniósł z kolei rewolucję przemysłową, dzięki której Wielka Brytania zyskała ogromną przewagę na arenie międzynarodowej. W XIX wieku Stany Zjednoczone umocniły swoją finansową pozycję, a język angielski został tam zaimplementowany w niezmienionej formie.
Po drugiej wojnie światowej amerykańska muzyka i przemysł filmowy zdominował świat. Dziś największe korporacje, które decydują o kształcie internetu, social media, programów komputerowych czy gier, mają swoje siedziby właśnie w USA.
Dlatego tak ważna jest nauka tego języka już na wczesnym etapie. Od klasycznych zajęć z nauczycielem, po samodzielną naukę z książek czy korzystanie z odpowiednich aplikacji e-learningowych, każdy może dziś wybrać metodę, która będzie mu najbardziej odpowiadała. Poznając język nie tylko zapytamy o drogę czy zamówimy pizzę na wakacyjnym wyjeździe, ale poznamy również zawiłe meandry języka i jego skróty, np. co znaczy thx, lub asap.

guzikcidotego.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here