Jak znaleźć telefon?

Możemy śmiało powiedzieć, że telefon to urządzenie, które towarzyszy nam w większości życiowych sytuacji. Przyzwyczailiśmy się do tego stanu rzeczy na tyle, że nie zwracamy już uwagi na to, jak potrzebny i przydatny potrafi być smartfon. Problem pojawia się wtedy, kiedy orientujemy się, że naszego telefonu nie ma w kieszeni spodni ani na stole, a my nie mamy pojęcia co robić. Urządzenia mobilne bywają naprawdę drogie, są więc wartościowymi przedmiotami.

Ponadto w tym konkretnym przypadku strata telefonu oznacza brak możliwości komunikacji ze światem, sprawdzenia map, czy wyjścia z wielu trudnych do przewidzenia sytuacji, w których ratuje nas technologia. Najczęściej jednak to nie strata urządzenia samego w sobie jest olbrzymim problemem, kiedy gubimy telefon: dużo cenniejsze i bardziej istotne są informacje i pliki, które się na nim znajdują. Pamiątki w postaci zdjęć i filmów, kontakty, muzyka oraz mnóstwo danych, z których można zrobić niekorzystny dla nas użytek, jeśli smartfon dostałby się w niepowołane ręce. Co więc zrobić, kiedy dociera do nas, że naszego urządzenia nie ma w pobliżu i jak znaleźć telefon?

Jak znaleźć telefon?

Jak znaleźć telefon?Zadzwoń na swój numer – wykonaj połączenie z innego telefonu na ten, który utraciłeś. Jeżeli jest on w pobliżu, powinien zadzwonić, dzięki czemu znajdziesz go po sygnale dźwiękowym. Jeśli zgubiłeś urządzenie daleko od miejsca, w którym jesteś, także jest szansa na happy end – możliwe że ktoś zobaczy dzwoniący telefon, jest uczciwy i postanowi go odebrać. Wtedy dowiesz się, gdzie możesz go odzyskać. Jeśli nie ma sygnału i włącza się poczta głosowa podczas wybierania numeru, może to sugerować, że telefon został skradziony i ktoś wyrzucił kartę sim a teraz będzie chciał go np. sprzedać. Nie jest to jednak pewne, równie dobrze z telefonu mogła wypaść bateria po upadku lub mógł się on rozładować.

Napisz ogłoszenie na facebooku – daj znać na grupach zrzeszających mieszkańców danej okolicy co się stało. Może ktoś widział twój telefon lub ma pomysł, co się mogło z nim stać?

Przejdź się po okolicznych lombardach – jeśli ktoś ukradł twój smartfon, może chcieć go sprzedać. Być może urządzenie znajdzie się w pobliskim lombardzie. Warto przejrzeć też popularne portale z ogłoszeniami, niewykluczone, że zobaczysz tam ofertę z twoim telefonem. Wtedy taką sprawę możesz zgłosić właścicielowi lub policji.

Pamiętaj, aby pilnować swojego telefonu, ponieważ nie zawsze udaje się go znaleźć.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here